Umro preč. Stanko Rajtar, najstariji svećenik Varaždinske biskupije

VARAŽDIN, 12. 11. 2010.

Najstariji svećenik Varaždinske biskupije i počasni kanonik Prvostolnog kaptola zagrebačkog, preč. Stanko Rajtar, preminuo je u petak 12. studenoga u Bolnici za plućne bolesti i TBC u Klenovniku u 99. godini života i 75. godini svećeništva.

Rođen je 9. listopada 1912. godine u mjestu Cerje Vrbovečko u župi Vrbovec od oca Josipa i majke Katarine rođ. Vranko. Za svećenika ga je zaredio zagrebački nadbiskup koadjutor dr. Alojzije Stepinac 28. lipnja 1936. godine. Bio je kapelan u Vrbovcu, Mariji Bistrici i župi sv. Marka u Zagrebu do 1939., kateheta u Zagrebu do 1948., subsidijar u župi sv. Blaža u Zagrebu do 1949., upravitelj župe Krapina do 1956., gdje je bio i dekan Krapinskog dekanata, privremeno je upravljao župama Petrovsko i Dugo Selo, a od 1956. do umirovljenja 1989. godine bio je župnikom u Đurđevcu. Bio je dekan Đurđevačkog dekanata u više navrata, a 1982. godine imenovan je počasnim kanonikom Prvostolnog kaptola zagrebačkog. Posljednjih godina živio je u Svećeničkom domu u Varaždinu.

Oproštaj od preč. Rajtara bit će u ponedjeljak 15. studenoga s početkom u 14,30 sati u Đurđevcu.