Preminuo preč. Rudolf Holi, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo preč. Rudolf Holi, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupijeVARAŽDIN, 25. 1. 2017.
Preč. Rudolf Holi, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je u utorak 24. siječnja u Svećeničkom domu u Varaždinu nakon duge i teške bolesti u 90. godini života i 63. godini svećeništva.

Rođen je 8. veljače 1927. godine u župi Sveti Ilija kod Varaždina u brojnoj obitelji. Za svećenika je zaređen u zagrebačkoj katedrali 29. lipnja 1954. godine. Nakon kapelanske službe u Pregradi (1955.-1957.) i Virju (1957.-1958.), imenovan je župnikom u Novigradu Podravskom gdje je bio na službi do 1980. g., nakon čega je do 1983. g. bio na službi župnika u Novom Selu na Dravi, te potom župnik u Beletincu, sve do umirovljenja 2003. godine. Počasnim kanonikom Zbornog kaptola Čazmansko-varaždinskog imenovan je 1998. g. Nakon umirovljenja zbog teške bolesti kretao se s invalidskim kolicima te je posljednjih godina živio u varaždinskom Svećeničkom domu.

Oproštaj će biti u četvrtak 26. siječnja u Svetom Iliji. Počinje u 14 sati na mjesnom groblju u Svetom Iliji, a misa zadušnica služit će se u župnoj crkvi sv. Ilije.