Preminuo preč. Ivan Rakarić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo preč. Ivan Rakarić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupijeVARAŽDIN, 29. 6. 2016.

Preč. Ivan Rakarić, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je u utorak 28. lipnja u Varaždinu nakon duge i teške bolesti u 75. godini života i 51. godini svećeništva.

Rođen je 8. kolovoza 1941. godine u župi Topusko od oca Đure i majke Jelke, rođ. Žugaj. Za svećenika ga je u zagrebačkoj katedrali 29. lipnja 1965. godine zaredio nadbiskup Franjo Šeper. Bio je kapelan u župi Kutjevo od 1966. do 1968., potom upravitelj župe Stari Farkašić i privremeni upravitelj župe Šišinec do 1970., upravitelj župe Lužani do 1979., te upravitelj župe Novo Selo na Dravi do 1980., kada je imenovan subsidijarom, a ubrzo potom i župnikom u župi Biškupec u Varaždinu, mjestu svoje posljednje službe kao župnika. Godine 1990. imenovan je prebendarom Zbornog kaptola čazmansko-varaždinskog, a 1997. članom Svećeničkog vijeća Varaždinske biskupije. Godine 2011. umirovljen je sa službe župnika u Biškupcu te je posljednje životno doba proveo u Svećeničkom domu u Varaždinu.

Oproštaj od preč. Rakarića bit će u petak 1. srpnja, te započinje misom u 15 sati u župnoj crkvi Uznesenja BDM u Biškupcu, nakon čega slijede sprovodni obredi na biškupečkom groblju.