Blagdan sv. Jakoba, zaštitnika „župe priločke“ svečano proslavljen u Prelogu
27.7.2021.
Blagdan sv. Jakoba, zaštitnika „župe priločke“ svečano proslavljen u Prelogu
PRELOG, 25. 7. 2021. Od sv. Jakova možemo naučiti biti Isusovi učenici kao što je on bio i dopustiti da nas Isus oblikuje na način kako On želi ostvariti svoju Crkvu, a ne da mi Bogu pokušavamo nametnuti svoje želje i svoja očekivanja.
Pastoralne smjernice Dikasterija za laike, obitelj i život uz proslavu 1. svjetskoga dana djedova, baka i starijih osoba
23.7.2021. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 23.7.2021. Ured Hrvatske biskupske konferencije za obitelj i život na svojim mrežnim stranicama objavio je pastoralne smjernice Dikasterija za laike, obitelj i život uz proslavu 1. svjetskoga dana djedova, baka i starijih osoba u nedjelju 25. srpnja pod geslom "Ja sam s tobom u sve dane".
21.7.2021. | Ostalo
PERSONALNE PROMJENE U VARAŽDINSKOJ BISKUPIJI: RAZRJEŠENJA I IMENOVANJA
VARAŽDIN, 21.7.2021. Odlukom varaždinskog biskupa Bože Radoša došlo je do sljedećih imenovanja, premještaja i razrješenja u Varaždinskoj biskupiji:
21.7.2021. | Biskupija
PERSONALNE PROMJENE U VARAŽDINSKOJ BISKUPIJI: RAZRJEŠENJA I IMENOVANJA
Papina poruka uz obilježavanje 1. svjetskog dana djedova i baka i starijih osoba
20.7.2021. | Crkva u svijetu
VARAŽDIN, 25.7.2021. Svjetski dan djedova i baka i starijih osoba papa Franjo je ustanovio u siječnju 2021., odredivši da se svake godine slavi na četvrtu nedjelju u srpnju, uoči spomena svetih Joakima i Ane, Isusovih djeda i bake, a to će ove godine biti u nedjelju 25.7.2021.
Proslava Majke Božje od brda Karmel - Škapularevo - kod varaždinskih franjevaca
16.7.2021. | Biskupija
Proslava Majke Božje od brda Karmel - Škapularevo - kod varaždinskih franjevaca
VARAŽDIN, 16. 7. 2021. Na blagdan Gospe Karmelske, ujedno drugog dana trodnevnice, prije večernje mise bila je redovita molitva za obitelj, kao i svakog 16. u mjesecu, a kod varaždinskih franjevaca osobito je svečana vanjska proslava Gospe Škapularske koja će ove godine biti u nedjelju 18. srpnja.
Završio još jedan duhovno - ljetni susret osoba s invaliditetom i projekt "Bartimej" u Ludbregu
15.7.2021. | Biskupija
LUDBREG, 15. 7. 2021. Ovaj projekt konačno počinje dobivati i jednu novu dimenziju - da se lagano širi i nadamo se da će se još i više širiti po cijeloj Hrvatskoj", poručio je vlč. Šardi.
DUHOVNO LJETOVANJE NA OTOKU CRESU ZA MLADE ŽUPE IVANEC I KAMENICA
13.7.2021.
DUHOVNO LJETOVANJE NA OTOKU CRESU ZA MLADE ŽUPE IVANEC I KAMENICA
CRES,6. - 11. 7. 2021.Unutar samog programa mladi su imali prilike sami kuhati i sudjelovati u pripremaju obroka, uživati u predivnom ambijentu samostana i dvorišta Sv. Frane, kupati se i igrati, ali i dijeliti svoja promišljanja o Božjoj  ljubavi i milosrđu.
Biskup Radoš predvodio središnju proslavu Dana sv. Nikole Tavelića u Tomislavgradu
12.7.2021. | Crkva u svijetu
TOMISLAVGRAD, 11. 07. 2021.Predslavitelj biskup Radoš inače je rodom iz Crvenica u Općini Tomislavgrad. Na početku homilije rekao je da se iz tog kraja uvijek odlazilo i putovalo u svijet. Isus je učenike slao u svijet utisnuvši im u dušu samo nekoliko riječi. Tako je poslao i sv. Nikolu Tavelića.
Mons. Andrija Kišiček proslavio je zlatni jubilej - 50. godina svećeništva
11.7.2021. | Biskupija
Mons. Andrija Kišiček proslavio je zlatni jubilej - 50. godina svećeništva
11. 7. 2021. KLENOVNIK Zlatnu misu mons. Kišiček slavio je u radosti s brojnim članovima svoje obitelji i prijatelja iz mnogih župa u kojima je tijekom svog svećeničkog djelovanja surađivao i izgrađivao živu Crkvu.