UŽIVO Misno slavlje iz varaždinske katedrale na 3. uskrsnu nedjelju
18.4.2021. | Biskupija
UŽIVO Misno slavlje iz varaždinske katedrale na 3. uskrsnu nedjelju
VARAŽDIN, 18. 4. 2021. Izravan prijenos sv. Mise putem Youtube kanala Varaždinske biskupije i Facebook stranica I bit ćete mi svjedoci te VTV televizije.
Priopćenje sa 62. zasjedanja Sabora Hrvatske biskupske konferencije
15.4.2021. | Crkva u Hrvatskoj
Priopćenje sa 62. zasjedanja Sabora Hrvatske biskupske konferencije
ZAGREB, 13. - 14. 4. 2021. Istaknuta je vrijednost ekumenskih nastojanja Crkve u kojima biskupi sudjeluju kroz različite inicijative. Na tragu Dekreta II. Vatikanskog sabora o jedinstvu kršćana Unitatis redintegratio biskupi smatraju vrlo važnom svaku inicijativu oko jedinstva kršćana posebice prema pripadnicima Pravoslavne Crkve.
Održana prva sjednica Povjerenstva zagrebačke crkvene pokrajine za pastoral osoba s invaliditetom
15.4.2021. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 14. 4. 2021. Pokrovitelj Povjerenstva je biskup u miru Josip Mrzljak, a iz Varaždinske biskupije u rad su još uključeni vlč. Leonardo Šardi, fra Ivan Široki i Ivana Peček.
Crkva - učiteljica molitve
14.4.2021. | Crkva u svijetu
Crkva - učiteljica molitve
VATIKAN, 14. 4. 2021. Ako se prestane moliti, isprva se čini da sve može ići dalje kao i uvijek, po nekoj inerciji, ali ubrzo Crkva shvati da je postala kao neka prazna ljuštura, da je izgubila nosivu os, da ne posjeduje više onaj izvor topline i ljubavi.
Na zagrebačkom Ksaveru počelo 62. redovito zasjedanje Sabora Hrvatske biskupske konferencije
13.4.2021. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 13. 4. 2021. Među ostalim, razgovarat će se o vjeronaučnim i katehetskim pitanjima, Biskupskoj komisiji za odnose s državom, odnosu Hrvatskog Caritasa s biskupijskim Caritasima, dušobrižništvu hrvatskih branitelja te načinu i hodogramu izdavanja dokumenata vijeća i odbora HBK.
Fra Tomislav Božiček u video prilozima predstavlja svetog Antuna Padovanskoga
13.4.2021.
Fra Tomislav Božiček u video prilozima predstavlja svetog Antuna Padovanskoga
ČAKOVEC, 13. 4. 2021. Video epizode namijenjene su vjernicima kao poticaj za širenje pobožnosti svetom Antunu Padovanskom. Do sada su objavljene tri epizode, a u planu je snimiti i objaviti ih deset.
Hrvatska redovnička konferencija objavila Molitveni priručnik uz Nedjelju Dobroga Pastira
13.4.2021. | Crkva u Hrvatskoj
ZAGREB, 13. 4. 2021. Uz poruke pape Franje i nadbiskupa Marina Barišića, Molitveni priručnik sadrži: Molitve vjernika i razmatranja uz evanđeoske ulomke, uvode u slavna otajstva krunice i prijedloge tekstova za euharistijsko klanjanje.
 Na Nedjelju Božjeg milosrđa u varaždinskoj katedrali svetu misu predslavio biskup mons. Bože Radoš
11.4.2021. | Biskupija
VARAŽDIN, 11. 4. 2021. "Isus želi da dodirnemo njegove rane kako bi on dodirnuo naše rane i bol. Iz ranjenog Isusovog boka na križu poteći će nova obitelj; Crkva", kazao je biskup Radoš.
Misno slavlje uživo iz varaždinske katedrale na 2. uskrsnu nedjelju
11.4.2021. | Biskupija
Misno slavlje uživo iz varaždinske katedrale na 2. uskrsnu nedjelju
VARAŽDIN, 11. 4. 2021. Izravan prijenos sv. Mise putem Youtube kanala Varaždinske biskupije i Facebook stranica I bit ćete mi svjedoci te VTV televizije.
Braća svećenici, obitelj i prijatelji uputili posljednji zbogom preč. Josipu Grošiću
9.4.2021. | Biskupija
KOPRIVNIČKI IVANEC, 9. 4. 2021. "Molimo Krista da dođe kroz ovaj grob i povede svoga prijatelja, učenika Josipa, u kuću Nebeskoga Oca. Gospodine povedi ga sebi riječima kao što si pozvao onog razbojnika na križu: ‘Još danas ćeš biti sa mnom u Raju’."