Preminuo vlč. Vjekoslav Tuđan, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo vlč. Vjekoslav Tuđan, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupijeVARAŽDIN, 20. 12. 2015.
Vlč. Vjekoslav Tuđan, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je okrijepljen svetim sakramentima u nedjelju 20. prosinca u Svećeničkom domu u Varaždinu nakon duge i teške bolesti u 72. godini života i 45. godini svećeništva.

Rođen je 29. srpnja 1944. godine u Trnovcu, mjestu koje je tada pripadalo župi Bartolovec, u obitelji Rudolfa i Milke, rođ. Ceglec. Pučku školu polazio je u Trnovcu i Varaždinu, Gimnaziju u Varaždinu i Zagrebu te Bogoslovni fakultet u Zagrebu. Za svećenika je zaređen 1971. godine, nakon čega je bio kapelan u Mariji Bistrici (do 1972.), privremeni upravitelj župe Žažina (1972.-1986.), župnik u Maloj Gorici (1972.-1991.), župnik u Ljubešćici (1991.-1998.), te potom župnik u Novom Virju (do 2009.). Zbog bolesti je umirovljen te je posljednje godine života proveo u Svećeničkom domu u Varaždinu.

Oproštaj od vlč. Tuđana bit će u utorak 22. prosinca. Sveta misa zadušnica slavit će se u župnoj crkvi u Trnovcu u 12 sati, a nakon će biti sprovodni obredi na mjesnom groblju u Bartolovcu.