Đakoni proslavili blagdan Svijećnice u Marijinu svetištu u Molvama

Đakoni proslavili blagdan Svijećnice u Marijinu svetištu u MolvamaMOLVE, 2. 2. 2020.
Đakoni polaznici 3. i 4. studijskog tjedna Đakonske pastoralne godine posjetili su u nedjelju 2. veljače 2020. godine Marijino svetište u Molvama. Euharistijsko slavlje u 11.00 sati u župnoj je crkvi predslavio ravnatelj Nadbiskupijskog pastoralnog instituta i voditelj đakonske pastoralne godine prof. dr. sc. Josip Šimunović. U svojoj je propovijedi, govoreći o Isusovu prikazanju u hramu, potaknuo vjernike na vlastito prikazanje sa svijećom u ruci i riječima posvete na našim usnama.

U euharistijskom slavlju sudjelovalo je 28 đakona iz: Zagrebačke nadbiskupije 5, Varaždinske biskupije 2, Sisačke biskupije 2, Bjelovarsko-križevačke biskupije 1, Zadarske nadbiskupije 1, Vojnog ordinarijata u RH 1, Mostarsko-duvanjske biskupije 2, Trebinjsko-mrkanske biskupije 1, te redovnički đakoni: Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, Zagreb 4, Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja BDM, Mostar 2, Hrvatske provincije sv. Jeronima franjevaca konventualaca 1 (o. Antun Radovanić je u svojoj đakonsko-pastoralnoj godinu u Molvama), Hrvatske kapucinske provincije sv. Leopolda Bogdana Mandića 2, Provincije franjevaca trećoredaca glagoljaša sv. Jeronima 2, Hrvatske dominikanske provincije Navještenja BDM 1 i Hrvatske salezijanske provincije sv. Ivana Bosca 1.

Prisutne je o. Zdravko Tuba upoznao s povijesnim razvojem Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije i Marijinim svetištem u kojem se u ovoj 2020. godini slavi 550. godina od nastanka čudotvornog kipa Majke Božje Molvarske. Zajedništvo je nastavljeno u opuštenom ozračju i blagovanju pripremljenog objeda u prigodi proslave blagdana Prikazanja Gospodinova u hramu i Dana posvećenog života.

Župa Molve
Fotografije: Đuro Grčić