Varaždinski biskup krstio djecu iz mnogobrojnih obitelji u Ivancu, Varaždinu i Pribislavcu

IVANEC / VARAŽDIN / PRIBISLAVEC, 25. 11., 1. i 2. 12. 2018.

Varaždinski biskup Josip Mrzljak predvodio je nekoliko obreda krštenja djece iz mnogobrojnih obitelji.

U nedjelju 25. studenoga biskup je u župnoj crkvi svete Marije Magdalene u Ivancu krstio Rahelu Čavlek, šesto dijete Petra i Silvije.

U subotu 1. prosinca biskup Mrzljak je u crkvi Dobroga Pastira u Varaždinu, Župa svetih Fabijana i Sebastijana, krstio Luku Miletića, peto dijete Ivana i Svjetlane, a dan kasnije, u nedjelju 2. prosinca, u župnoj crkvi svetog Florijana u Pribislavcu biskup Josip je krstio Ivana Borkovića, peto dijete Saše i Delfine.

Vrijedno je spomenuti kako su majke ovih novokrštenika, sve redom, vjeroučiteljice naše Varaždinske biskupije na koje možemo biti ponosni i zahvalni što su, sa svojim obiteljima, svjetli primjer svjedoka vjere i zauzetosti u promicanju istinskih obiteljskih vrednota.

Fotografije:
Zdravko Horvat