Nadbiskup Hranić predvodio misno slavlje na sv. Mariju Magdalenu u Ivancu

Nadbiskup Hranić predvodio misno slavlje na sv. Mariju Magdalenu u IvancuIVANEC, 22. 7. 2018.
Središnje misno slavlje na bladan župne zaštitnice sv. Marije Madgdalene, predvodio je đakovačko-osiječki nadbiskup i metropolit mons. dr. Đuro Hranić.

Ispunjenom crkvom odjekivale su tradicionalne pučke pjesme u čast Zaštitnici, a dragi gost uz svećenike našega dekanata i goste predslavio je svetu misu.

U sadržajnoj propovijedi, između ostaloga je naglasio kako nam je Marija Magdalena uzor promjene - svi očekujemo promjene kod drugih, a sami se trebamo mijenjati. To se može u susretu s Uskrslim Kristom, poručio je nadbiskup.

Na kraju misnoga slavlja, nadbiskup je iznenadio župljane i župnika poklonivši kalež velike umjetničke vrijednosti. Kako su čak dvojica đakovačkih biskupa, mons. Ćiril Kos i mons. Hranić, odavde, ovaj vrijedan dar u znak zahvalnosti ostaje župi na trajan spomen.

TEKST I FOTOGRAFIJE: Župa Ivanec