Biskup Mrzljak krstio peto dijete u obitelji Puljević

VARAŽDIN, 1. 6. 2018.

U župnoj crkvi sv. Josipa u Varaždinu, varaždinski biskup Josip Mrzljak predvodio je  u petak 1. lipnja večernje misno slavlje tijekom kojega je krstio Piu Puljević, 5. dijete u obitelji Ivana i Ivane r. Kauf.

S biskupom su suslavili fra Vjekoslav Kocijan te domaći župnik vlč. Josip Žmegač koji je prije početka misnog slavlja prisutnima uputio riječi pozdrava.

U homiliji je biskup istaknuo kako je Isusov nalog o širenju Radosne vijesti zahtjevan, o čemu nam svjedoči i spomen na sv. Justina koji je za kršćanske ideale, život prema Isusovim riječima, posvjedočio mukom i smrću. Biskup Mrzljak naglasio je okupljenima kako je krštenje sakrament koji nikada ne prestaje, te po kojem ljudi kršćani kao djeca Božja žive čitav svoj život.

Nakon euharistijskog slavlja, želeći podijeliti radost zbog novokrštenice, obitelj Puljević u župnoj dvorani prigodno je počastila okupljene vjernike, svoju rodbinu i pjevače koji su skladno animirali liturgijsko pjevanje.

Nikola Tomašević