O SAKRAMENTU SVETE ISPOVIJEDI

BJELOVAR, 18. 2. 2017.
Biskupi Zagrebačke crkvene pokrajine, uputili su pismo o sakramentu svete ispovijedi na početku korizme 2017. godine u kojem žele, osobito ispovjednike, ali i vjernike upoznati sa svim vidicima teškog grijeha pobačaja. Budući da se u medijskim prilozima koji govore o pobačaju primjećuje iskrivljavanje činjenica o crkvenim dokumentima koji govore o toj problematici, kao i površnost pristupa toj bolnoj temi biskupi su u ovom pismu podsjetili svoje svećenike, vjernike ali i javnost da "uz sva druga nastojanja, Crkva i putem kanonskoga kaznenog prava budi u vjernicima svijest da se kod namjerno izvršenoga pobačaja radi o ubijanju ljudskoga života te da se time čini teški grijeh i kažnjivo djelo (usp. Zakonik kanonskoga prava, kan. 1398)."

Ovim pismom biskupi pozivaju "vjernike, koji u svom srcu nose težak ožiljak zbog sudjelovanja u grijehu i kažnjivom djelu pobačaja, neka u milosnome korizmenom vremenu pristupe sakramentu pomirenja i osjete da je Bog »bogat milosrđem« (Ef 2, 4)." S druge strane, ispovjednike potiču "da se posvete tim vjernicima, uz cijenu bilo kakve žrtve, kako bi pokornici doživjeli istinsko obraćenje srca i susret s milosrdnim Gospodinom" u sakramentu svete ispovijedi.

Cijelo pismo biskupa Zagrebačke crkvene pokrajne pročitajte ovdje.