Predstavnici državnih i lokalnih vlasti nakon slavlja ređenja čestitali biskupu RadošuVARAŽDIN, 24. 11. 2019.
Nakon svečanog slavlja biskupskog ređenja mons. Bože Radoša uzvanici i predstavnici državnih i lokalnih vlasti na prigodnom domjenku čestitali su novom varaždinskom biskupu. Podsjetimo na slavlju ređenja bili su prisutni Renata Margetić Urlić, izaslanica Predsjednice republike Hrvatske, saborski zastupnik Anđelko Stričak, izaslanik Predsjednika Hrvatskog sabora, izaslanici predsjednika Vlade Republike Hrvatske: Nina Obuljen Kožinek, ministrica kulture, Neven Pelicarić, veleposlanik RH pri Svetoj Stolici, Ive Livljanić, prvi veleposlanik RH pri Svetoj Stolici, Emilio Marin, prorektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta i delegat rektora Željka Tanjića, zatim Ivan Čehok, gradonačelnik Grada Varaždina, Radimir Čačić, župan Varaždinske županije, Matija Posavec, župan Međimurske županije, Darko Koren, župan Koprivničko-križevačke županije, Damir Habijan, predsjednik Gradskog vijeća Grada Varaždina, Alen Runac, predsjednik Županijske skupštine Varaždinske županije, te drugi gradonačelnici gradova u Varaždinskoj biskupiji.

Svetoj misi su prisustvovali i Marin Mandarić, gradonačelnik Đakova koje je središte Đakovačko – osječke nadbiskupije odakle dolazi novi biskup Bože Radoš, kao i Ivan Vukadin, načelnik Općine Tomislavgrad pod koji administrativno spadaju Crvenice, rodno mjesto novog varaždinskog biskupa. Delegaciju hrvatskih članova Suverenog viteškog malteškog reda činili su na svetoj misi biskupskog ređenja: grof Georg Cyprian Eltz Vukovarski, grof Nikola Drašković, grof Nikola Jelačić, barun Nikola Adamović i Branimir Iveković.

Povijesne postrojbe s područja Varaždinske biskupije činili su: Varaždinska građanska garda, Husarska garda Varaždinske županije, Zrinska garda Čakovec, Rudarska četa Ivanec i Koprivničke haramije – Udruga Anno Domini.