Sestre Milosrdnice iz Zagreba tradicionalno održale duhovnu obnovu za mlade u Župi Sveta MarijaSVETA MARIJA, 10. 3. 2018.
U subotu 10. ožujka u Župi Uznesenja BDM u Svetoj Mariji, u Preloškom dekanatu, održana je duhovna obnova za mlade.

Tradicionalna je to duhovna obnova koju već više od deset godina drže časne sestre Milosrdnice iz Zagreba.

Školarci od prvog do četvrtog razreda duhovnu su obnovu imali u prijepodnevnim satima, a učenici viših razreda u poslijepodnevnom terminu. Naglasak je, kao i svake godine, bio na molitvi, pjesmi, meditaciji i igri kako bi se djecu potaknulo na razmišljanje o životu i vjeri u ovo korizmeno vrijeme. Kao što kaže župnik Pavao Markač, ovakvi događaji su vrlo poticajni i osvježavajući za župnu zajednicu.

Kao i svake godine, djeca su se vrlo rado odazvala, ukupno njih 64. Vrijedi istaknuti angažman i trud časih sestara Tee Juratović, Anđele Blagus i Mirjam Vrbat te postulantica Josipe Rovišćanec i Valentine Ivković-Mandac.

Goran Damjanić
fotografije: Katarina Frančić