Duhovna obnova za bračne parove zajednice Cenacolo

Duhovna obnova za bračne parove zajednice CenacoloVARAŽDIN, 22. 2. 2020.
U subotu, 22. veljače duhovnu obnovu za bračne parove zajednice Cenacolo održao je župnik župe Uskrsnuća Isusova iz Kućana, na čijemu području se zajednica i nalazi, vlč. Zoran Gložinić.

Po želji parova, obnova je bila uvod u Korizmu, stoga je vlč. Gložinić govorio o četiri stožerne kreposti i rada na sebi u tome smislu. Nakon razmatranja uslijedio je ispit savjesti i klanjanje, te prilika za sakramenata Pomirenja. Vrhunac obnove bilo je misno slavlje, a uslijedio je zajednički objed i druženje uz razgovor. Ovo je bila i prigoda za bolje upoznavanje članova Zajednice s novim župnikom, iako je međusobna suradnja i poznanstvo dugogodišnje. Župnik Zoran izrazio je svoju podršku i spremnost biti im na pomoć u duhovnim stvarima, dok su članovi Zajednice Cenacolo ponudili pomoć oko radova i aktivnosti u župi u koje se mogu uključiti.