U župi Pitomača svečano proslavljen Svjetski dan bolesnika

U župi Pitomača svečano proslavljen Svjetski dan bolesnikaPITOMAČA, 11. 2. 2020.
Svjetski Dan bolesnika, 11. veljače, svečano je proslavljen u župi sv. Vida u Pitomači. Mnogi zdravi župljani  bili su radosni poslužitelji Kristu skrivenom u bolesnima i nemoćnima. Zajedničkim snagama u ljubavi dali su se na raspolaganje potrebnoj braći i sestrama. Neki su dovozili i odvozili bolesne, neki su pripremili agape, neki su predvodili pobožnost, neki posluživali, a sve zajedno u ljubavi. Svečanom euharistijom koju je predvodio vlč. župnik Ivica Puškadija, bolesničkim pomazanjem i druženjem koje je slijedilo iza svete mise, bili su blizu trpećoj braći. Počašćeni tjelesno i duhovno, vratili su se svojim domovima, u čežnji da ovakvih susreta bude više.

s. Emanuela Pečnik, SMI