Svetom misom i procesijom s kipom Blažene Djevice Marije u Koprivnici započela jesenska kampanja Inicijative "40 dana za život"KOPRIVNICA, 24. 9. 2019.
U srijedu 25. rujna započela je nova, jesenska kampanja Inicijative “40 dana za život”.

U deset gradova u Hrvatskoj, među njima i Koprivnici, kampanja je započela Marijanskom procesijom, u utorak 24. rujna. Najprije je slavljena sveta misa u bolničkoj kapeli Opće bolnice “Dr. Tomislav Bardek”, nakon čega je krenula procesija s kipom Blažene Djevice Marije do Pastoralnog centra blaženog Alojzija Stepinca gdje je uslijedila posvetna molitva i blagoslov.

U nadahnutoj homiliji vlč. Davor Šumandl, Župnik Župe blaženog Alojzija Stepinca, ujedno i bolnički dušobrižnik, sve je sudionike Inicijative pozvao na 40-dnevni post prema svojim mogućnostima. Taj period pratimo molitvom te se ufamo u Gospodina koji nas je pozvao. Kako smo se odazvali, tako i pred bolnicama bdijmo ustrajno i miroljubivo, tj. u miru i ljubavi, poručio je vlč. Davor.

Podsjetimo, Inicijativa „40 dana za život“ u Varaždinskoj će biskupiji djelovati ove jeseni u tri grada; Čakovcu, Koprivnici i Varaždinu. U nastavku možete pogledati vrijeme i mjesto molitve za nerođene te kontakt osobe zadužene za organizaciju bdjenja.

Koprivnica, OB “Dr. Tomislav Bardek”,
vrijeme bdjenja: od 5:30 do 17:30 sati
kontakt: 091 542 0799 (Marko)

Čakovec, Županijska bolnica Čakovec,