19. biciklijada Župe svetog Roka iz Draškovca

19. biciklijada Župe svetog Roka iz DraškovcaDRAŠKOVEC, 22. 4. 2018.
U nedjelju 22. travnja, na poticaj župnika Matije Vonića, a u organizaciji Župe sv. Roka Draškovec održala se 19. Župna biciklijada.

U prvoj ovogodišnjoj biciklijadi uz pratnju redara iz Draškovca slijedila je vožnja kroz Hemuševec do Donjeg Kraljevca gdje su se župnoj biciklijadi ispred crkve sv. Magdalene priključili donjokraljevski biciklisti te su kroz Hodošan, Donji Hrašćan “pokupili” preostale bicikliste i nastavili biciklirati do Domašinca, Dekanovca pa sve do izletišta na rijeci Muri.

Biciklisti su nakon kraćeg odmora i snimljene zajedničke fotografije, krenuli kroz prekrasan krajolik uz rijeku Muru preko izletišta Zelengaj uz tradicionalno zaustavljanje na imanju Šavora, kroz Goričan i Donji Kraljevec svojim kućama.

Nakon dugo vremena mnogi od nas su čuli orkestar žaba koje su kreketale u rukavcima Mure. Dužina ukupne biciklističke rute bila je preko 40 kilometara, a na ovoj biciklijadi sudjelovalo je preko 62 biciklista.

Tekst i fotografije: Dobriša i Luka Habuš