Akcija “Djeca pomažu djeci” Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj

Akcija “Djeca pomažu djeci” Papinskih misijskih djela u HrvatskojZAGREB, 16. 11. 2017.
Prije nepunih mjesec dana, 22. listopada, Katolička crkva je proslavila 91. Svjetski dan misija - Misijsku nedjelju. Misije nisu samo stvar misionara i misionarki u misijskim zemljama Afrike, Azije, Amerike, Oceanije, nego su i zadaća nas u domovini. Misije su živa povezanost molitve, darivanja i primanja između misijskih postaja u dalekom svijetu i naših župnih zajednica. Misionari žive od nas, a mi od njih. Mi živimo od njihova svjedočenja vjere, koje dolazi do punog izražaja u njihovu radu. Oni žive od našeg svjedočenja vjere, koje se izražava po našem zanimanju za misije.

Papinska misijska djela u Republici Hrvatskoj pripremila su misijske materijale za vrijeme Došašća kako bi se animirala djeca u župnim zajednicama te tako pripremila za blagdan Bogojavljenja, kada će Crkva proslaviti i dan Papinskoga misijskog djela sv. Djetinjstva, blagdan djece koja žive radost vjere i mole da Isusovo svjetlo dopre do njihovih vršnjaka diljem svijeta. Kroz to vrijeme naša će djeca upoznati djevojčicu Catherine Nyambe, iz Župe Nawinda, u Zambiji. Tijekom četiri tjedna ona će nam predstaviti svoju obitelj, školu, župu i okruženje u kojemu živi.

Misijske materijale možete preuzeti ovdje.