Posjet Josipa Horvata Majzeka autora knjige „Međimursko je" biskupu Mrzljaku

Posjet Josipa Horvata Majzeka autora knjige „Međimursko je"  biskupu MrzljakuVARAŽDIN, 25. 1. 2019.
Varaždinskog biskupa Josipa Mrzljaka u petak, 25. siječnja 2019. godine posjetio je gospodin Josip Horvat Majzek, autor knjige „Međimursko je. Kulturna i prirodna bogatstva našeg Međimurja“ u čijem je nastajanju sudjelovao i sam biskup.

U ugodnom susretu g. Horvat predstavio je biskupu svoje djelo u kojem je slikom i riječju predstavio geografiju, biljni i životinjski svijet, gradove i općine, župne crkve i druge sakralne objekte te kulturne spomenike i ostalu baštinu Međimurja.

Ova knjiga zapravo jest jedna fotomonografija Međimurja u kojoj je sažet bogat povijesni hod međimurskog kraja i raznolikost prirodnih bogatstava najmanje hrvatske županije.

Biskup je zahvalio na knjizi i poželio autoru mnogo uspjeha u daljnjem radu.

Marko Domiter