Tečajevi za krizmanike u župi sv. Vida u Vidovcu

VARAŽDIN, 17. 4. 2015.

Od 10. do 12. travnja 2015. u župi sv. Vida u Vidovcu održan je tečaj za 30 krizmanika. Kroz teme vlč. Stjepana Najmana, Gordane Družinić, Andreje Ognjan, Petra Pavlovića, Danijele i Josipa Markić i Anike Sačić, mladi su bili obogaćeni iskustvom Boga koji hoda uz one koji Mu otvore vrata svog srca.
Velikodušno su nas primili i ugostili kapelan, vlč. Siniša Blatarić i župnik, vlč. Dragutin Bogadi, a sami vjernici brinuli su da ne nedostaje okrepe za krizmanike. Nakon jedne od tema, pitala sam dečke iz svoje grupe što misle o ovome što su čuli. Između svih lijepih odgovora, posebno mi se urezao u sjećanje ovaj: „Prije kad sam čitao neku takvu priču na internetu mislio sam da to nije istina. A evo, sad sam čuo da ljudi stvarno prolaze kroz ovakve situacije i sad znam da Bog stvarno postoji.“
Zahvaljujući vrijednom i uspješnom rektorstvu Andreje, i samozatajnom služenju Sonje Repić i Marije Brčić, sve je teklo po planu, a spontanost i radost mladih krizmanika i nas same su više puta nasmijali. Zahvaljujemo i domaćim dečkima Luki i Matiji koji su nakon svog prvog iskustva Krapnja, odlučili malo se više uključiti i biti pomoćni animatori. Zahvalni Gospodinu za sve lijepo što smo doživjeli, radujemo se drugoj grupi krizmanika na istoj župi, od 24. do 26. 4. 2015.

A. S.