Mjesečne obnove u Varaždinu

VARAŽDIN, 22.09.2015.

Mjesečne obnove kursiljista postale su sve posjećenije i sve zanimljivije i za mlade i odrasle kursiljiste. Svakog prvog ponedjeljka u mjesecu, samo iznimno drugačije, u dvorani MATEK-K u župi Sv. Nikole u Varaždinu okuplja se oko 30 sudionika. Počinjemo sa sv. misom i nakon toga kraćim euharistijskim klanjanjem u  crkvi. Potom se u dvorani podijelimo u skupine za stolovima.

Ovoga ponedjeljka, 14. rujna bile su četiri grupe odnosno stola. Svjedočenje je pripremila Ivana H.  na temu Kršćanin, ja, u svojoj Crkvi. Svojom otvorenošću i temperamentnošću, ali najviše žarom vjere i ljubavi prema Isusu i Crkvi doslovno je zapalila sve u dvorani. Pokazala je kako je svoje probleme i pitanja vezana za vlastiti identitet i smisao života, rada, zaljubljivanja i učenja mogla i uspjela riješiti jedino u Crkvi, vjerom u Isusa te slušanjem i nasljedovanjem Duha Svetoga koji se snažno očitovao u zajedništvu braće i sestara u molitvi, slavljenju i komunikaciji u Crkvi.

Bila je to prva obnova u novoj školskoj i pastoralnoj godini. Zanimljivo je da na prijedlog mladih nismo prekidali sa susretima ni u ljetnim mjesecima. Slijedeća obnova je u ponedjeljak 5.listopada. Tada će se već znati i plan aktivnosti tj. tečajevi za mlade i odrasle u slijedećim mjesecima. Otvoreni smo za potrebe župnika koji se javljaju. Kao suradnici-laici temeljitije se pripremamo i molimo Duha Svetoga da nas On vodi i upotrijebi, da se proslavlja ime Božje a Crkva da se uvijek iznova raduje očitovanju djela Njegovih.