Preminuo vlč. Marko Šmuc, svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo vlč. Marko Šmuc, svećenik Varaždinske biskupijeVARAŽDIN, 31. 10. 2016.

Vlč. Marko Šmuc, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije, preminuo je u nedjelju 30. listopada u 68. godini života i 43. godini svećeništva u bolnici u Novom Marofu.

Rođen je 16. ožujka 1949. godine u Sestrancu u župi Lepoglava od oca Stjepana i majke Marije, rođ. Putar. Pohađao je Gimnaziju i Bogoslovni fakultet u Zagrebu, te je za svećenika zaređen 29. lipnja 1974. godine po rukama nadbiskupa Franje Kuharića. Od rujna 1975. do rujna 1976. bio je privremeni upravitelj župe Donja Voća, potom je do 1980. godine pohađao studij psihologije u Beogradu, nakon čega je dulje vrijeme pastoralno djelovao u Austriji.

Godine 2000. imenovan je župnikom u Vrbnu, a 2003. godine preuzima i službu dušobrižnika u Kaznionici Lepoglava i varaždinskom zatvoru koju je obavljao do 2009. godine. Od 2010. do 2012. godine bio je župnik u Beletincu, a zatim dušobrižnik u čakovečkoj bolnici sve do umirovljenja u srpnju ove godine.

Oproštaj će biti u četvrtak 3. studenoga s početkom u 14 sati u Lepoglavi, gdje će sprovodne obrede na mjesnom groblju i misu zadušnicu u župnoj crkvi predvoditi varaždinski biskup Josip Mrzljak.