Preminuo preč. Antun Posavec, svećenik Varaždinske biskupije

REMETINEC, 6. 3. 2010.

Preč. Antun Posavec, svećenik Varaždinske biskupije, župnik u miru, kanonik Zbornog kaptola Čazmansko-varaždinskog, dugogodišnji župnik u Petrijancu i dekan Gornjovaraždinskog dekanata, preminuo je u Remetincu u subotu 6. ožujka u 82. godini života i 55. godini svećeništva.

Rođen je  26. svibnja 1928. u Remetincu, u obitelji Đure i Terezije rođ. Lacković. Pučku školu završio je u rodnom Remetincu, a gimnaziju je polazio u Varaždinu, gdje je maturirao 1949. i iste godine upisao Teološki fakultet u Zagrebu. Za svećenika je zaređen 29. lipnja 1955. po rukama dr. Franje Šepera, tada apostolskog administratora Zagrebačke nadbiskupije. Od 1955. do 1960. bio je upravitelj župe Bučica pokraj Pokupskog. Od 1960. do 1969. godine bio je župnik u Cvetlinu, a 1969. godine dobio je na upravu župu Višnjica.

Od 1971. pa do umirovljenja 2003. godine bio je župnik u Petrijancu. U tom razdoblju više puta izabran je za dekana Gornjovaraždinskog dekanata. 29. listopada 1990. godine kardinal Franjo Kuharić imenovao ga je kanonikom Zbornog kaptola Čazmansko-Varaždinskog. Umirovljeničke dane proživio je u Remetincu aktivan gotovo do zadnjih dana.

Oproštaj će biti u utorak 9. ožujka u Remetincu s početkom u 15 sati. Misu zadušnicu u župnoj crkvi i sprovodne obrede na mjesnom groblju predvodit će varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak.