Župljani iz Svetog Martina na Muri hodočastili u Padovu i Veneciju
22.11.2017.
Župljani iz Svetog Martina na Muri hodočastili u Padovu i Veneciju
PADOVA / VENECIJA, 18. i 19. 11. 2017. Posebno je bilo upečatljivo pogledati crkvu sv. Antuna Padovanskoga i kapucinski samostan u kojem se nalaze relikvije sv. Leopolda Bogdana Mandića.
U koprivničkom franjevačkom samostanu predstavljena knjiga "Koprivnički žrtvoslov"
21.11.2017. | Biskupija
KOPRIVNICA, 18. 11. 2017. Knjiga u vrlo sažetom obliku donosi prikaz hrvatske povijesti te popis žrtava komunističkog terora s područja nekadašnje općine Koprivnica. Sveukupno je popisano 2648 žrtava.
Predstavljena knjiga o životu fra Hadrijana Franje Boraka
21.11.2017. | Biskupija
Predstavljena knjiga o životu fra Hadrijana Franje Boraka
CESTICA, 17. 11. 2017. Prije predstavljanja knjige blagoslov na sve prisutne zazvao je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak koji je predvodio i molitvu te čestitao svima koji su radili na knjizi.
Na Nedjelju siromaha varaždinski biskup pohodio Brezovu Goru: “Bog može obogatiti čovjeka”
20.11.2017. | Biskupija
BREZOVA GORA, 19. 11. 2017. - Siromaštvo, kaže papa Franjo, nisu samo materijalno siromašni, već i čovjekova osamljenost, napušteost, nepravda koju doživljava. U Crkvi nitko ne smije misliti da je zaboravljen - poručio je biskup
Akcija “Djeca pomažu djeci” Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj
16.11.2017. | Ostalo
Akcija “Djeca pomažu djeci” Papinskih misijskih djela u Hrvatskoj
ZAGREB, 16. 11. 2017. Za vrijeme došašća upoznat ćemo djevojčicu Catherine Nyambe, iz Župe Nawinda, u Zambiji. Tijekom četiri tjedna ona će nam predstaviti svoju obitelj, školu, župu i okruženje u kojemu živi.
Misa i molitva
16.11.2017. | Crkva u svijetu
Misa i molitva
VATIKAN, 15. 11. 2017. Pazimo: ako ne mogu reći „Oče" Bogu, nisam sposoban moliti. Moramo naučiti reći „Oče", to jest staviti se u njegovu prisutnost sa sinovskim pouzdanjem. Ali kako bismo mogli naučiti, moramo ponizno priznati da imamo potrebu biti poučeni, i reći s jednostavnošću: Gospodine, nauči me moliti.

Zbor Župe sveti Juraj u Trnju proslavio 60. rođendan: “Pjevanje Bogu je najljepše pjevanje”
13.11.2017. | Biskupija
SVETI JURAJ U TRNJU, 12. 11. 2017. Proslavu i slavljenički nastup svojim je dolaskom uveličao varaždinski biskup Josip Mrzljak, koji je tim povodom i predvodio svečano misno slavlje.
Otkrivena “Stopa sv. Martina” - Donja Voća postala dio kulturne hodočasničke martinske karte
13.11.2017. | Biskupija
DONJA VOĆA, 12. 11. 2017. Poveznica je to europske martinske tradicije, koja svojom višestrukom simbolikom zbližava martinska mjesta, ljude i običaje u svoj raznolikosti, dijeleći i promičući zajedničke vrednote.
Biskup Josip Mrzljak predvodio misna slavlja uz župne blagdane u Martijancu i Varaždinskim Toplicama
12.11.2017. | Biskupija
MARTIJAENC, 11. 11. 2017. Osim što je s vjernicima proslavio župni blagdan, biskup Mrzljak je u Martijancu uveličao i proslavu 50 godina svećeništva domaćem župniku preč. Ivici Košutiću.
Slavlje u Donjoj Dubravi povodom 77. godišnjice posvećenja župne crkve svete Margarete
11.11.2017. | Biskupija
DONJA DUBRAVA, 10. 11. 2017. Biskup Mrzljak je prije početka misnog slavlja blagoslovio kipove svetog Ivana Pavla II. i blaženog Alojzija Stepinca postavljene u niše na pročelju crkve.