Vijesti

Biskup Mrzljak na tradicionalnom susretu s novinarima: “Treba naglašavati dobre vijesti”
25.5.2017. | Biskupija
VARAŽDIN, 24. 5. 2017. Gost ovogodišnjeg susreta biskupa Mrzljaka s predstavnicima medija bio je prof. dr. Željko Tanjić, rektor Hrvatskog katoličkog sveučilišta, koji je održao predavanje na temu "Podjele u hrvatskom društvu i medijska stvarnost."
Emaus, hod nade (usp. Lk 24, 28-32)
25.5.2017. | Crkva u svijetu
Emaus, hod nade (usp. Lk 24, 28-32)
VATIKAN, 24. 5. 2017.Tajna puta koji vodi u Emaus je u ovome: i kad sve govori protiv toga, mi smo i dalje ljubljeni, Bog nas nikada ne prestaje ljubiti. Bog će uvijek hoditi s nama, uvijek pa i u najbolnijim trenucima, i u najružnijim trenucima, i u trenucima poraza: tamo je Gospodin.
Papina poruka povodom Svjetskog dana sredstava društvene komunikacije
24.5.2017. | Crkva u svijetu
Papina poruka povodom Svjetskog dana sredstava društvene komunikacije
VATIKAN/VARAŽDIN, 28. 5. 2017. Na 7. vazmenu nedjelju, koja je ove godine 28. svibnja, Crkva u Hrvatskoj obilježava Svjetski dan sredstava društvene komunikacije. Tim povodom poglavar Katoličke Crkve upućuje svoju poruku.
Hrvatsko kulturno društvo Napredak doniralo knjige za Katolički školski centar u Žepču
23.5.2017. | Biskupija
VARAŽDIN, 22. 5. 2017. "Onaj koji daruje mora biti zadovoljan, tzv. dam da daš. I u duhovnom smislu našeg vjerovanja je tako, ono što ćeš dati to ćeš dobiti i za uzvrat", kazao je donator, poznati povjesničar umjetnosti, Miroslav Klemm
Trodnevna duhovna priprema u župi Sv. Jelene Križarice u Šenkovcu
23.5.2017.
Trodnevna duhovna priprema u župi Sv. Jelene Križarice u Šenkovcu
ŠENKOVEC, 20. - 22. 5. 2017. Na sam dan Zaštitnice vlč. Cujzek predvodio je svečano bogoslužje u koncelebraciji sa župnikom Vladimirom Kolarićem, dekanom Čakovečkog dekanata i još osmoricom svećenika iz dekanata.
Susret mladih svećenika Varaždinske biskupije na Veternici
23.5.2017. | Biskupija
Susret mladih svećenika Varaždinske biskupije na Veternici
VETERNICA, 22. 5. 2017.U temelju našeg poziva i svećeništva stoji ljubav prema Gospodinu, koju trebamo svakodnevno pokazivati u molitvi, slavljenju euharistije i borbi protiv grijeha i slabosti...euharistija nije naša povlastica, nego je dar, hrana povjerenim nam vjernicima, poručio je svećenicima rektor Košćak.
Svibanjski Marijin put u Klenovniku
Svibanjski Marijin put u Klenovniku
KLENOVNIK, 21. 5. 2017.Svibanjski Marijin put održan je u prigodi 345. obljetnice postavljanja 15 kamenih postaja otajstava krunice, a koje su obnovljene prije 2 godine.

Župni zbor u Svetom Jurju na Bregu proslavio 50 godina - zajedništvo, vjera i ljubav prema glazbi drže ih zajedno
22.5.2017. | Biskupija
LOPATINEC, 22. 5. 2017. U sklopu mješovitog zbora djeluje muška vokalna skupina, dječji crkveni zbor, te unazad tri godine i Vokalni ansambl “Svjetlost”.
Publika uživalu u Haydnovom oratoriju “Stvaranje” u sklopu proslave 20. godišnjice Varaždinske biskupije
22.5.2017. | Biskupija
VARAŽDIN, 21. 5. 2017. Uz savršeno uvježbani orkestar te divne zborove, nastupilo je i troje fenomenalnih solista: Margareta Klobučar (sopran), Franz Leitner (tenor) i Christoph Seidl (bas).
Duhovni susret zaposlenika Varaždinske biskupije na Veternici
Duhovni susret zaposlenika Varaždinske biskupije na Veternici
VETERNICA, 20. 5. 2017. Nakon predavanja o Majci Božjoj i razmatranja o vjeri, uslijedila je molitva krunice, nakon čega su se zaposlenici otpravili svojim kućama ispunjeni radošću.