Izlet ministranata župe Sv. Martin na Muri na Ivanščicu

Izlet ministranata župe Sv. Martin na Muri na IvanščicuSVETI MARTIN NA MURI, 20. 6. 2018.
Ministranti župe sv. Martin na Muri, predvođeni župnikom Ivanom Hercegom, išli su srijedu 20. lipnja 2018. godine na izlet na Ivanščicu.

Uz župnika i ministrante, u pratnji su bili  Mario Katalenić (otac dvoje ministranata), Željko Vuković, vjeroučitelj Robert Belović te srednjoškolci Ivona Kovačić i braća Lovro i Roko Posel.

Nakon jutarnjeg okupljanja krenuli su autobusom do Prigorca, gdje započinje staza „Mrzljak“ kojom su pješačili do samog vrha Ivanščice. Prije početka pješačenja zajedno su se okrijepili sendvičima i sokovima.

Vođa puta je bio vjeroučitelj Robert Belović. Pješačenje s pauzama trajalo je oko dva sata. Unatoč vrućini, na vrhu Ivanščice bilo je ugodno vrijeme, ne pretjerano vruće.
Boravak na Ivanščici bio je ispunjen zajedničkim druženjem kroz igru i molitvu krunice.

Ručak za sve prisutne pripremili su Željko Vuković i župnik Ivan Herceg, nakon kojeg su, oko 16.30 sati, krenuli nizbrdo prema autobusu kojim su se uputili na put prema doma.

Po povratku kućama svi su bili zadovoljni i ispunjeni Božjom ljepotom koja se očituje u prirodi.