Blagoslov obnovljene kapelice Blažene Djevice Marije u Jurovčaku

Blagoslov obnovljene kapelice Blažene Djevice Marije u JurovčakuJUROVČAK, 27. 9. 2020.
U nedjelju 27. rujna mons. Antun Perčić, generalni vikar Varaždinske biskupije i arhiđakon Međimurskog arhiđakonata, predslavio je misu i blagoslovio obnovljenu kapelicu Blažene Djevice Marije u Jurovčaku u Župi Svetog Martina na Muri.

U propovijedi je mons. Perčić naglasio kako Božja milost ne poznaje granice, ali na nama je da tu milost prihvatimo. Prihvatiti Božju milost znači i pokajati se za grijehe, zaključio je u propovijedi.

Obnova kapelice još je više povezala  mještane Jurovčaka, ali i ostale župljane. Pjevanje na misi su predvodili mlađi pjevači, a svirao je Patrik Zamuda. Prema predaji kapelica Blažene Djevice Marije stara je oko 100 godina, možda i više. Inicijator obnove bio je Mihael Karlovčec iz Jurovčaka.

Izvor: Župa Sveti Martin na Muri