Krštenje petog djeteta obitelji Žimbrek u Svetom Iliji

Krštenje petog djeteta obitelji Žimbrek u Svetom IlijiSVETI ILIJA, 19. 9. 2020.
U župnoj crkvi svetog Ilije proroka u Svetom Iliji varaždinski biskup u miru mons. Josip Mrzljak u subotu, 19. rujna 2020. krstio je Juraja, peto dijete Martine i Mladena Žimbrek. U krsnom slavlju sudjelovala su i ostala djeca obitelji Žimbrek– Nera, Ilija, Marija i Klara, a kumovi su bili Silvija i Mario Cikač.

Biskup Mrzljak čestitao je obitelji Žimbrek na daru petog djeteta, ohrabrio ih je i podržao ih u spremnosti da djecu odgajaju u duhu vjere te svima posvjestio kako krštenjem počinje život s Kristom koji nikada ne prestaje i svoju puninu zadobiva u vječnom zajedništvu s Bogom. Svetom krštenju prisustvovao je i domaći župnik preč. Izidor Ferek koji nije krio oduševljenje što u njemu povjerenoj župi ima sve više vjerničkih obitelji s četvero i više djece.

Vjekoslav Koprek