Zvučna Biblija

STARI ZAVJET

NOVI ZAVJET

Zvučna Biblija je snimljena kroz projekat „SOBA SUSRETA“, autora Mirka Hrkača i urednika Zvučne Biblije, člana Udruge „ZAMISLI“,za potrebe slijepih osoba. U snimanju su sudjelovali:

Zvučna Biblija snimljena je u studiju Hrvatskog Katoličkog Radia, Voćarska 106. Zagreb. Uz suglasnost Kršćanske Sadašnjosti, Marulićev trg 14. zagreb, čitana Jeruzalemska Biblija izdanje 2003.godine, dodatci, Biblijske starine, autora Adalberta Rebića, dokument Učiteljstva Crkve Sveto pismo – dar Božji. Čitaju : Rajko Bundalo, Lejdi Oreb, Ivan Džaja, sestra Beata Prkačin, Domagoj Pejić, sestra Slavka Sente, Božo Barun, Marija Žebec, fra Ivan Bradarić, Luka Balvan, Rene Medvešek, Robert Rukavina, Đuro Matić, Zvonimir Ancić, Svjetlana Marijon, i TANJA POPEC. Materijalno snimanje su pomogli: Prvostolni Kaptol Zagrebački, Marko Perković Thompson, organizatori i sudionici turneje „ Bilo jednom u Hrvatskoj“, odbor za dodjelu državne nagrade za sport Franjo Bućar, Hrvatski nogometni savez, VMD promet, Eltox, Aquart, Veritas glasnik Svetog Ante Padovanskog, Practic auto škola, Romana, Simon, Inga, Ivana, Stjepan, Ilija, Nikola, Jela, Vera, Jelena, Drago, Marina, Janja,Marina, Franjo, Andrea, HG Spot, Udruga “ZAMISLI”, Zagreb.

Zvučna Biblija ima jedanaest nosača zvuka. Snimljena je u mp3 formatu. Zvučna Biblija sadrži istovjetnu podjelu kao i tiskano izdanje Jeruzalemske Biblije. Na početku svakog nosača zvuka nalazi se kratki sadržaj što se nalazi na dotičnom nosaču zvuka. Svaka pojedina knjiga biblije snimljena je odvojeno , a uz to i svako poglavlje pojedine knjige snimljeno je na isti način, zbog jednostavnosti pretraživanja i slušanja željenih dijelova. Na početku svake knjige, odnosno skupine knjiga, ovisno o tematici, nalazi se uvod koji je pruzet iz Jeruzalemske Biblije. Uz tekstove Biblije doneseni su dodatci : biblijske starine autora adalberta rebića i dokument Učiteljstva Crkve Sveto pismo – dar Božji. Ovi dodatci su doneseni iz razloga da slušatelju bude lakše razumijevanje pojedinih dijelova Biblije a ujedno pomoć kako slušati Biblijske tekstove i ono osnovno kako ih razumijevati i primijeniti u svakodnevnom životu. Poticaj za snimanje Zvučne Biblije autor je dobio od jedne Gospine poruke u kojoj nas gospa poziva na svakodnevno čitanje Biblije u svojim obiteljima, da Bibliju stavimo na vidljivo mjesto u svojim obiteljima da nas potiče da je čitamo i da molimo. Snimanje Zvučne Biblije započelo je 03.rujna 2007.godine a završilo je u ožujku 2008.godine. za Uskrsne Blagdane 2008.godine prva skupina slijepih osoba dobila je svoje besplatne primjerke biblije. Slijepe osobe i dalje mogu dobiti besplatan primjerak Zvučne Biblije, uz uvjete koje propisuje nakladnik. Službeno predstavljanje Zvučne Biblije održano je 05.svibnja 2008 godine u dvorani Vijenac na Kaptolu 29, pod visokim pokroviteljstvom nadbiskupa zagrebačkog Josipa kardinala Bozanića. Svetu Misu zahvalnicu, povodom uspješnog završetka snimanja slavio je mons. Vlado Košić, pomoćni biskup zagrebački, u zagrebačkoj prvostolnici Stepinčevoj katedrali 06.svibnja, 2008.godine.

Zbog potražnje, u listopadu 2008.godine, izašlo je novo izdanje zvučnog zapisa i to Novi Zavjet i Psalmi. Zvučna Biblija može se nabaviti u knjižarama Kršćanske sadašnjosti, Verbuma, Teovizije, Dr. Josip Turčinović u Puli i Pazinu. Prihod ostvaren prodajom zvučnih izdanja : Zvučna Biblija i Novi Zavjet i Psalmi, namijenjen je radu Zaklade čujem, vjerujem, vidim. Zahvaljujemo svima koji kupnjom pomažu rad ZAKLADE Čujem, vjerujem, vidim. Potporu ovom projektu dao je i nadbiskup i metropolit vrhbosanski Vinko kardinal Puljić.

Zvučna Biblija je posvećena fra Zdenku Tomislavu Tenšeku i fra Korneliju Zvonimiru Šojatu.