BiskupPovijest biskupijeKatedralaStolni kaptol Blažene Djevice Marije na nebo uzneseneČazmansko-varaždinski zborni kaptol Duha SvetogaSvećeniciŽupeRedovničke zajedniceIn memoriam

Imenovanje mons. Bože Radoša novim varaždinskim biskupom

13.11.2019.
Prva izjava mons. Radoša nakon objave imenovanja varaždinskim biskupom
RIM, 1. 8. 2019. Objava imenovanja mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom u četvrtak 1. kolovoza 2019. godine u 12.00 sati upriličena je i u Zavodu sv. Jeronima u ...
Objava imenovanja mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom u Zavodu sv. Jeronima u Rimu
1.8.2019.
RIM, 1. 8. 2019. Biskup Radoš poručio je da je njegovo pridruživanje zboru biskupa - apostolskih nasljednika, znak Božje ljubavi i Božjeg izabranja te da je njegova zadaća, ključni ispit svakoga dana odgovarati na Isusovo pitanje: Ljubiš li me?. Potom je zamolio Gospodina da mu dade strahopoštovanje prema svima kojima je sada poslan kako ne bi izgubio iz vida nikoga od onih za koga je Isus položio svoj život.

Mons. Janusz Blachowiak u Varaždinu obznanio odluku Svete Stolice o imenovanju novog varaždinskog biskupa
1.8.2019.
VATIKAN / VARAŽDIN, 1. 8. 2019. Biskupsko ređenje preč. Bože Radoša, kao i njegovo ustoličenje i uvođenje u službu, prema Kodeksu Kanonskog prava, održat će se u roku od četiri mjeseca.
Sveti Otac imenovao mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom
Sveti Otac imenovao mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom
VATICAN, 1. 8. 2019. Sveti Otac Franjo prihvatio je odreknuće preuzvišenoga mons. Josipa Mrzljaka na pastoralnom služenju Varaždinskoj biskupiji te je imenovao biskupom iste crkvene pokrajine mons. Bože Radoša, svećenika Đakovačko-osječke nadbiskupije i dosadašnjega rektora Papinskoga hrvatskoga Zavoda sv. Jeronima u Rimu, priopćila je Apostolska nuncijatura u Zagrebu.