Vijesti

Predstavljanje knjige "Hrvatska za život - Tri koraka do hrvatskog preporoda" kod varaždinskih kapucina
22.10.2024.
VARAŽDIN, 20. 10. 2024. Knjiga sadrži više od 250 svjedočanstava o tome što je sve Gospodin učinio kroz inicijativu „40 dana za život“ i udrugu „Hrvatska za Život“ kroz 10 godina.
Vlč. Mladen Gorupić proslavio 35 godina svećeništva
21.10.2024.
Vlč. Mladen Gorupić proslavio 35 godina svećeništva
SVETI MARTIN NA MURI, 20. 10. 2024. Svečana proslava 35 godina svećeništva vlč. Mladena Gorupića obilježena je u nedjelju, 20. listopada, misnim slavljem na župnom dvoru Župe Svetog Martina biskupa u Svetom Martinu na Muri.
Blagoslov novoizgrađenog pastoralnog centra i župnog doma uz crkvu Dobroga Pastira u Varaždinu
21.10.2024.
VARAŽDIN, 20. 10. 2024. Biskup Radoš: „Uzeti svoj križ znači zaljubiti se u križ kao sredstvo i put spasenja koje Bog preuzima da bi nama pokazao da nas beskrajno voli."
Relikvija sv. Franje Asiškog izložena na čašćenje u Molvama
10.10.2024.
Relikvija sv. Franje Asiškog izložena na čašćenje u Molvama
MOLVE,Relikvija sv. Franje Asiškog izložena je, u sklopu hodočašća u Hrvatskoj, u srijedu 9. listopada 2024. na čašćenje u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Molvama.
​Koncert ,,Bezgrešnoj u čast
7.10.2024.
​Koncert ,,Bezgrešnoj u čast'' u Molvama
MOLVE, 6. 10. 2024. U svetištu Molvarske Majke, u nedjelju 6. listopada, nakon večernje svete mise održan je dobrotvorni koncert „Bezgrešnoj u čast“.
Proslava titulara župe svetoga Franje Asiškog u Velikom Bukovcu – Ferenčevo 2024
5.10.2024.
VELIKI BUKOVEC, 4. 10. 2024. “Kad promislimo, tko može reći da sv. Franjo nije promijenio lice svijeta, da svijet nije bolji nakon života sv. Franje? A gdje je sve počelo? Počelo je u srcu tog čovjeka"
Biskup Mrzljak blagoslovio bistu bl. Alojzija Stepinca u Varaždinskim Toplicama
5.10.2024.
Biskup Mrzljak blagoslovio bistu bl. Alojzija Stepinca u Varaždinskim Toplicama
VARAŽDINSKE TOPLICE, 5Josip Mrzljak blagoslovio je 5. listopada brončanu bistu blaženog Alojzija Stepinca na platou ispred župne crkve sv. Martina u Varaždinskim Toplicama.
Župljani Remetinca oprostili se od dugogodišnjeg župnika Josipa Pavleka
3.10.2024.
Župljani Remetinca oprostili se od dugogodišnjeg župnika Josipa Pavleka
REMETINEC, 29. 9. 2024. Župnik Pavlek istaknuo je kako mu je u Remetincu bilo lijepo i da mu je najveći cilj bio potaknuti župljane da im euharistija bude središte života, te je zahvalio svima koju su mu na bilo koji način bili suradnici i pomagali mu tijekom svih ovih godina.
​Biskup Štumpf predslavio misu svetkovine sv. Jeronima u Štrigovi
1.10.2024.
​Biskup Štumpf predslavio misu svetkovine sv. Jeronima u Štrigovi
ŠTRIGOVA, 30. 9. 2024. U sklopu Dana sv. Jeronima u Štrigovi svečano euharistijsko slavlje na svetkovinu sv. Jeronima u crkvi sv. Jeronima u ponedjeljak, 30. rujna, predslavio je biskup Murske Sobote Peter Štumpf.
Proslavljena 25. obljetnica Župe svetih Petra i Pavla u Mačkovcu
23.9.2024.
Proslavljena 25. obljetnica Župe svetih Petra i Pavla u Mačkovcu
MAČKOVEC, 22. 9. 2024. "U ovu kuću dolazimo kao u svoju kuću i tražimo novu snagu za život. U njoj izlijevamo svoje teškoće, ali iz nje izlazimo puni snage koju nemamo sami od sebe, nego snage koja dolazi od Boga. Zato mu želimo danas kazati hvala i ponovo želimo Boga moliti da nam da snagu za život"