DogađajiDokumentiMaterijali za sinodski hod Varaždinske biskupijeUpitnik sinodskog hoda Varaždinske biskupijeKontakti i poveznice

Događaji

Održani susreti za župnike i koordinatore sinodskog hoda u župama Varaždinske biskupije
19.2.2022. | Biskupija
VARAŽDIN, 18.2.2022. Diljem Varaždinske biskupije ovog su tjedna održani susreti župnika i župnih kordinatora s Biskupijskim povjerenstvom za sinodski hod u Varaždinskoj biskupiji.
Pismo varaždinskog biskupa Bože Radoša o biskupijskoj razini sinodskog hoda
4.12.2021. | Biskupija
Pismo varaždinskog biskupa Bože Radoša o biskupijskoj razini sinodskog hoda
VARAŽDIN, 4.12.2021. Biskup Radoš uputio je Pismo svim svim svećenicima i vjernicima Varaždinske biskupije.
Osnovano Biskupijsko povjerenstvo za sinodalni hod u Varaždinskoj biskupiji
14.11.2021. | Biskupija
Osnovano Biskupijsko povjerenstvo za sinodalni hod u Varaždinskoj biskupiji
VARAŽDIN, 12.11.2021. Biskupijskim povjerenikom imenovan je preč. Anđelko Košćak, a tajnikom Povjerenstva vlč. Marko Domiter. Zajedno s njima Povjerenstvo čine s. M. Emanuela Pečnik, SMI, Mirjana Dukić, Rahela Mikec i Luka Šopar.
Misa Zaziva Duha Svetog i otvaranje Sinodalnog hoda u Varaždinskoj biskupiji
18.10.2021.
Misa Zaziva Duha Svetog i otvaranje Sinodalnog hoda u Varaždinskoj biskupiji
VARAŽDIN, 17. 10.2021. Biskup Radoš: "U  Crkvi su svi suputnici te jedni drugima trebaju biti na pomoći."
Započeo sinodski hod, „proces iscjeljenja koji vodi Duh Sveti“
10.10.2021. | Crkva u svijetu
Započeo sinodski hod, „proces iscjeljenja koji vodi Duh Sveti“
VATIKAN, 10.10.2021. Sinodski hod započeo je euharistijskim slavljem 10. listopada 2021. koje je u bazilici sv. Petra predvodio papa Franjo, izvijestio je Vatican News.
U Crkvi započinje sinodalni hod prema sinodi biskupā: „Za sinodalnu Crkvu: zajedništvo, sudjelovanje i poslanje“
5.10.2021. | Crkva u svijetu
VRAŽDIN, 5. 10. 2021. Svrha Sinode, pa tako ni ovog savjetovanja, nije izrada dokumenata, nego potaknuti povjerenje, poviti rane, ispreplesti odnose, učiti jedni od drugih...