Na biciklijadi Župe sv. Roka održana i škola u prirodi - jesenska sadnja bugenvilijaDRAŠKOVEC, 15. 10. 2017.
U nedjelju 15. listopada održana je 18. po redu biciklijada Župe Draškovec. Bila je ovo peta, ujedno i završna, ovogodišnja biciklijada. Na biciklijadi je sudjelovalo više od 90 biciklista. Sam polazak je bio ispred crkve svetog Roka u Draškovcu gdje je uz pratnju redara slijedila vožnja kroz Hemuševec do Donjeg Kraljevca. Ondje su se biciklijadi ispred crkve svete Magdalene priključili preostali biciklisti te se kroz Čehovec, Sveti Juraj u Trnju, Palinovec, Donji Hrašćan i Hodošan vozilo do Zelengaja, na imanje Šavora - Mesarić. U Zelengaju su bicikliste dočekali domaćini, obitelj Šavora i obitelj Mesarić, koji su sve prisutne počastili osvježavajućim pićem, voćem, domaćim kolačima, sirom i domaćim kukuruznim kruhom te finim gulašom.

Na imanju je održan kraći odmor, poslikana je zajednička “milenijska” fotografija te održana škola u prirodi - Jesenska sadnja bugenvilija (Bougainvillea sp.) uz predavanje vlč. Vonića, poznatog zaljubljenika u cvijeće. Uz zahvalu domaćinima na gostoprimstvu slijedio je povratak kućama. Dužina ukupne prijeđene biciklističke rute bila je oko 30 kilometara. Nadamo se da će od idućeg proljeća biti još mnogo bicikliranja župljana ove župe.

tekst: vlč. Matija Vonić
fotografije: D. Habuš