17. župna biciklijada Župe svetog Roka Draškovec - Križovec

17. župna biciklijada Župe svetog Roka Draškovec - KrižovecDRAŠKOVEC - KRIŽOVEC, 1. 10. 2017.
Divno je biciklirati s dobrim ljudima. Naš cilj bicikliranja je Križovec, u župi Vratišinec. Krenulo je nas 40-ak ispred župne crkve svetog Roka. Put nas je vodio preko Donjeg Hrašćana i Podturna do Križovca. Na poziv g. Vladimira Slameka iz Hodošana, porijeklom iz toga kraja, stigosmo do našega cilja. Uz Muru i dva mala ribička jezera dočakali su nas dragi domaćini i srdačno nas pozdravili i obilno pogostili. Nakon zajedničke fotografije prionuli smo na jelo. Bilo je pripravljeno za svakoga ponešto. U divnom druženju u predivnoj prirodi i opuštenoj atmosferi svako ima sa svakime nešto popričati. Divno je to zajedništvo i druženje. Netko od naših reče: "Trebali bi roditelji često puta, a najmanje nedjeljom popodne, izvesti svoju djecu u prirodu i družiti se s njima." Time bismo izbjegli mnogo bolesti, pretilosti, otuđenosti, itd. Nakon zahvale našim domaćinima krenusmo prema skeli. Skela se nalazi na Muri i povezuje dvije obale Mure. Rekoše nam da je naša zemlja i preko Mure do jednog kilometra i da domaći ljudi skelom prelaze obrađivati svoja polja. Nismo se mogli prevesti skelom, ali smo doživjeli ugodno druženje na Muri, zamišljajući da se vozimo preko rijeke. Zahvalili smo i našem domaćinu Vladimiru i krenusmo svojim domovima. Iza nas je još jedno divno druženje i ugodno nedjeljno popodne. Nadamo se još jednoj biciklijadi prije zime. U nedjelju 8. listopada poziva nas Udruga “Prijatelji svetog Roka” na druženje u Škodovu ”Bojtu”, prema Oporovcu od 13 sati.

Neka Vas blagoslovi i čuva naš dobri Bog.
foto i tekst: Matija Vonić, župnik