BiskupPovijest biskupijeKatedralaStolni kaptol Blažene Djevice Marije na Nebo uzneseneČazmansko-varaždinski zborni kaptol Duha SvetogaSvećeniciŽupeRedovničke zajedniceIn memoriam

Mons. Bože Radoš

Mons. Bože Radoš posjetio Varaždin i Varaždinsku biskupiju
20.8.2019. | Biskupija
Mons. Bože Radoš posjetio Varaždin i Varaždinsku biskupiju
VARAŽDIN / LUDBREG, 19. i 20. 8. 2019. Tijekom svoga dvodnevnog pohoda Varaždinskoj biskupiji, biskupi su pohodili ludbreško svetište predragocjene Krvi Kristove.

Biskupsko ređenje mons. Bože Radoša bit će na Nedjelju Krista Kralja: "Vjerujem da će mi po vašim molitvama Bog dati milost da izvršim svoje poslanje"
20.8.2019. | Biskupija
VARAŽDIN, 19. 8. 2019. Biskupsko ređenje mons. Bože Radoša najavljeno ja za nedjelju 24. studenoga. Bit će to povijesni događaj za Varaždinsku biskupiju, a glavni zareditelj bit će kardinal Josip Bozanić.
Novoimenovanom varaždinskom biskupu Boži Radošu ne prestaju stizati čestitke
2.8.2019.
Novoimenovanom varaždinskom biskupu Boži Radošu ne prestaju stizati čestitke
HRVATSKA, 2. 8. 2019. Na novoj službi čestitali su mu i premijer Plenković, zatim Metropolit kardinal Bozanić, vojni biskup u RH mons. Jure Bogdan, kapucinski provincijal u Hrvatskoj fra Jure Šarčević i drugi.
Objava imenovanja mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom u Zavodu sv. Jeronima u Rimu
1.8.2019.
RIM, 1. 8. 2019. Biskup Radoš poručio je da je njegovo pridruživanje zboru biskupa - apostolskih nasljednika, znak Božje ljubavi i Božjeg izabranja te da je njegova zadaća, ključni ispit svakoga dana odgovarati na Isusovo pitanje: Ljubiš li me?. Potom je zamolio Gospodina da mu dade strahopoštovanje prema svima kojima je sada poslan kako ne bi izgubio iz vida nikoga od onih za koga je Isus položio svoj život.

Izdvojene propovijedi mons. Bože Radoša: „Isus nas zove da idemo uskim putem“
1.8.2019.
Izdvojene propovijedi mons. Bože Radoša: „Isus nas zove da idemo uskim putem“
VATIKAN, 1. 8. 2019. „Uska vrata su ona koja na prvi pogled nisu poželjna, ali tek nakon što kroz njih uđemo vidimo ljepotu koja se krije iza njih“, kazao je tijekom hodočašća u đakovačku katedralu 2016. godine mons. Radoš.

Čestitka biskupa Mrzljaka novom varaždinskom biskupu Boži Radošu: "Vjerujem da ćete nastaviti voditi ovu mladu Crkvu dobrim i plemenitim duhom"
1.8.2019.
VARAŽDIN, 1. 8.2019. „Neka Vaša slavonska širokogrudnost i hercegovačka stamenost pronađu svoje mjesto među vjernicima ovih plodnih ravnica i suncem okupanih bregova našeg Međimurja, Podravine i Zagorja“, poručuje u čestitci mons. Mrzljak.

Čestitka đakovačko-osječkih nad/biskupa novoimenovanom Varaždinskom biskupu Boži Radošu
1.8.2019.
ĐAKOVO, 1. 8. 2019. Za Tvoj život i novu službu, kao i za cijelu Varaždinsku biskupiju, trajno ćemo moliti Božji blagoslov i  majčinski zagovor Blažene Djevice Marije. - poručili su Đakovačko-osječki nad/biskupi
Mons. Janusz Blachowiak u Varaždinu obznanio odluku Svete Stolice o imenovanju novog varaždinskog biskupa
1.8.2019.
VATIKAN / VARAŽDIN, 1. 8. 2019. Biskupsko ređenje preč. Bože Radoša, kao i njegovo ustoličenje i uvođenje u službu, prema Kodeksu Kanonskog prava, održat će se u roku od četiri mjeseca.
Čestitka mons. Petra Palića, hvarskog biskupa, novoizabranom varaždinskom biskupu Boži Radošu
1.8.2019.
HVAR, 1. 8. 2019. - Uvjeren sam da će Ti Tvoje dosadašnje iskustvo biti od pomoći u pronalaženju prave riječi i pravog načina kojim ćeš predvoditi svećenike, redovnike i redovnice i sav narod Božji Varaždinske biskupije - stoji između ostalog u čestitci biskupa Palića
Sveti Otac imenovao mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom
Sveti Otac imenovao mons. Bože Radoša varaždinskim biskupom
VATICAN, 1. 8. 2019. Sveti Otac Franjo prihvatio je odreknuće preuzvišenoga mons. Josipa Mrzljaka na pastoralnom služenju Varaždinskoj biskupiji te je imenovao biskupom iste crkvene pokrajine mons. Bože Radoša, svećenika Đakovačko-osječke nadbiskupije i dosadašnjega rektora Papinskoga hrvatskoga Zavoda sv. Jeronima u Rimu, priopćila je Apostolska nuncijatura u Zagrebu.