Vjernici župa Preloškog dekanata hodočastili Majci Božjoj Bistričkoj

Vjernici župa Preloškog dekanata hodočastili Majci Božjoj BistričkojMARIJA BISTRICA, 31. 7. 2021.
Vjernici iz župa Preloškog dekanata - Donje Dubrave, Donjeg Vidovca, Kotoribe i Preloga, hodočastili su 31. srpnja 2021. godine u Hrvatsko nacionalno svetište Majke Božje Bistričke u Mariji Bistrici. Misno slavlje predvodio je preč. Domagoj Matošević, rektor Svetišta i bistrički župnik. Pjesmom su ovaj događaj uveličali župni pjevački zbor iz Velikog Bukovca i članovi župnog zbora iz Belice uz pratnju limene glazbe „Habeki” iz Malog Bukovca. U Mariju Bistricu se hodočasti stoljećima. Štuje se čudotvorni kip Majke Božje s Djetetom u naručju. Tu dolaze vjernici iz svih hrvatskih krajeva i inozemstva, tražeći i nalazeći svoj duhovni mir. Tako su se i vjernici iz donjeg Međimurja na zavjetnom hodočašću i ovaj put poklonili Majci Božjoj, molili i napunili se duhovnom snagom.

Župa Prelog