Susret ministranata iz župa Gornjovaraždinskog dekanata

Susret ministranata iz župa Gornjovaraždinskog dekanataPETRIJANEC, 24. 9. 2016.

Susret ministranata iz župa Gornjovaraždinskog dekanata održan je u subotu 24. rujna u župi sv. Petra i Pavla u Petrijancu,

Susret je započeo u župnoj crkvi molitvom koju je predvodio vlč. Siniša Dudašek, biskupijski povjerenik za ministrante, koji je i nakon molitve svjedočanstvo o svome svećeničkom pozivu kroz pjesmu i osobno iskustvo predočio mladima i posvjedočio kako Bog uvijek zove i uklanja sve zapreke na putu prema svećeništvu, i tako je potaknuo mlade da i sami razmisle jesu li među onima koje Bog zove u sveta duhovna zvanja.

Nakon svjedočenja i molitve, mladi su u skupinama, koje su vodili bogoslovi Varaždinske biskupije iz Ivanca, Varaždina i Sračinca, zajedno sa župnim animatorima u prigodnoj katehezi obrađivali temu "Svećenik" te su izrađivali poticajni plakat kojim bi mlade pozivali u sveta duhovna zvanja. Nakon ručka, nogometa i graničara, susret je završio molitvom, podjelom zahvalnica i prigodnog dara svim ministrantima.