STOLNI KAPTOL BDM NA NEBO UZNESENE U VARAŽDINU POTVRDIO SLUŽBE U NOVOME MANDATU

STOLNI KAPTOL BDM NA NEBO UZNESENE U VARAŽDINU POTVRDIO SLUŽBE U NOVOME MANDATUVARAŽDIN, 14. 12. 2023.
Varaždinski biskup, mons. Bože Radoš, dana 14. prosinca 2023. godine, potvrdio je na temelju održanih izbora službe redovitih članova Stolnog kaptola Blažene Djevice Marije na nebo uznesene u Varaždinu u novome mandatu, a sukladno vlastitom kaptolskom Statutu.

Prečasni mons. Antun Perčić, generalni vikar Varaždinske biskupije, nastavit će vršiti službu kanonika prepošta, prečasni mr.sc. Josip Koprek, ravnatelj Svećeničkog doma i predstojnik Obiteljskog centra i Ureda za obitelj, službu kanonika lektora, prečasni dr.sc. Mario Kopjar, predstojnik Ureda za liturgijski pastoral i sakralnu arhitekturu, službu kanonika kantora, a prečasni mr.sc. Damir Bobovec, predstojnik Biskupijske knjižnice i voditelj Matičnog ureda i biskupijskog Arhiva, te ujedno župnik Župe Uznesenja BDM u Biškupcu u Varaždinu, službu kanonika kustosa.

Prečasni Mirko Horvatić, ravnatelj Biskupijske ustanove za uzdržavanje klera i drugih crkvenih službenika, i dalje će vršiti službu kanonika pokorničara stolne crkve.

Iz Ordinarijata