​Sedma godišnjica uspostave Stolnog kaptola Blažene Djevice Marije na nebo uzneseneVARAŽDIN, 15. 5. 2023.
Kanonici Stolnog kaptola Blažene Djevice Marije na nebo uznesene misom s molitvom Večernje u ponedjeljak, 15. svibnja, proslavili su sedmu godišnjicu uspostave.
Uspostava Stolnog kaptola katedralne crkve proslavljena je prije sedam godina na svetkovinu Duhova 15. svibnja 2016. godine u katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije u Varaždinu te su u službu uvedeni i prvi kanonici.

Stolni kaptol uspostavila je Apostolska stolica u Vatikanu 29. prosinca 2015. godine. Kaptol katedralne crkve Uznesenja BDM uspostavljen je na zamolbu varaždinskog biskupa Josipa Mrzljaka, koji je uvidio pastoralnu i duhovnu korist novog tijela u Varaždinskoj biskupiji.

Kanonici Stolnog kaptola u Varaždinu su kanonik prepošt mons. Antun Perčić, kanonik pokorničar preč. Mirko Horvatić, kanonik lektor preč. Josip Koprek, kanonik kustos preč. Damir Bobovac i kanonik kantor preč. Mario Kopjar.

Više o Stolnom kaptolu pročitajte ovdje.