Prvi hodočasnici 332. zavjetnog hodočašća Varaždinaca stigli u Mariju Bistricu

Prvi hodočasnici 332. zavjetnog hodočašća Varaždinaca stigli u Mariju BistricuVARAŽDIN - MARIJA BISTRICA, 3.7. 2021.
Zavjetno hodočašće vjernika grada Varaždina Majci Božjoj Bistričkoj 332. godinu za redom započelo je jutros, 3. srpnja, u 3 sata, blagoslovom hodočasnika u varaždinskoj katedrali, nakon čega su pješaci krenuli u Mariju Bistricu prema uobičajenom planu putovanja. Prolazili su Trgom slobode, Kapucinskim i Vidovskim trgom, kroz Jalkovečku ulicu prema Beretincu i do Belskog dola gdje je malo odmorište. Hodočasnici su zatim nastavili preko Podruta i Konjščine do Vinskog Vrha odakle je u 14 sati započela zajednička svečana procesija prema svetištu Majke Božje Bistričke, kamo su stigli oko 15 sati.

U 19 sati započet će sveta misa u crkvi Bl. Alojzija Stepinca na otvorenom, a od 21 sat uslijedit će i pobožnost „Put svjetla“ uz procesiju na bistričkoj kalvariji.

Podsjećamo, 332. zavjetno hodočašće Varaždinaca održava se od 3. do 5. srpnja te ga predvodi varaždinski biskup Bože Radoš, a ove godine hodočašće organizira župa sv. Fabijana i Sebastijana na čelu sa župnikom Ivicom Cujzekom.

Fotografije: Ivica Cujzek i Siniša Conar