Proštenje Presvetog Trojstva u Župi Nedelišće

Proštenje Presvetog Trojstva u Župi NedelišćeNEDELIŠĆE, 12.6.2022.
U nedjelju 12. lipnja svečano je proslavljeno proštenje "Presvetog Trojstva". Misu je predslavio fra Željko Železnjak koji je prije 40 godina u Nedelišću slavio mladu misu. Posebno je naglasio važnost znaka križa kojeg činimo na sebi i tada izgovaramo imena Presvetog Trojsva. Kao vjernici dan bismo uvijek trebali započeti i završiti u tom znaku. Kada dan započinjemo znakom križa u otvorenosti srca, tada nas milost Božja mora zahvatiti.

Na kraju mise župnik je čestitao slavljeniku i svima zahvalio.

Pjevanje na misi su animirali  župni mješoviti zbor i župni dječji zbor.

Samom proštenju je prethodila trodnevna duhovna priprava koja je započela u četvrtak cjelodnevnim euharistijskim klanjanjem i večernjom svetom misom. Na večernjoj svetoj misi bili su pjevači iz župe Sveti Martin na Muri, a misu je predslavio vlč. Mladen Gorupić, župnik u Svetom Martinu na Muri.

Drugi dan trodnevnice bio je u župnoj crkvi, dok je treći dan bio kod kapelice "Presvetog Trojstva" na Trgu Republike u Nedelišću. U petak su pjevanje predvodili stariji pjevači, a u subotu župni dječji zbor.