Proslova svetkovine Tijelova u Župi sv. Jakoba ap. st. u Prelogu

Proslova svetkovine Tijelova u Župi sv. Jakoba ap. st. u PreloguPRELOG, 3. 6. 2021.
Brojni vjernici Župe sv. Jakoba ap. st. u Prelogu pohodili su euharistijsko slavlje, a potom sudjelovali i u tijelovskoj procesiji na svetkovinu Tijelova u četvrtak 3. lipnja.

Tradicionalno se na slavlje Tijelova odazivaju i članovi brojnih udruge s područja Grada te, uz prvopričesnike u bijelim haljinama i ostalu djecu koja posipaju latice ruža, na poziv župnika sudjeluju u tijelovskoj procesiji.

Euharistijsko slavlje predslavio je preč. Antun Hoblaj, župnik Župe sv. Jakoba st. ap.te tom prilikom sve okupljene pozvao na zajedništvo podsjećajući kako svi oni čine jednu obitelj sv. Jakoba - župnog patrona i njihova zaštitnika.

"Po svetom krštenju pripadamo jednoj velikoj obitelji. Stoga vas pozivam da svjedočimo izlazeći iz crkve, noseći najveću svetinju koju imamo i tako ispovijedimo i sebi i svijetu što je za nas svetinja i gdje je izvor našega vjerničkog života i to činimo s ponosom", pozvao je župnik Hoblaj.

Na proslavi svetkovine Tijelova bio je i gradonačelnik grada Preloga Ljubomir Kolarek koji je poručio da je tijelovska procesija "slika i prilika kako prelog diše zajedno. Ovako veliki broj ljudi koji se pridržavaju svih epidemioloških mjera u vremenima koja nisu baš jednostavna, dokaz su tog zajedništva Preloga, svih preloških udruga, svih generacija. To je snaga našega grada - veza između Grada, i Crkve, i vjere, i ja se nadam da ćemo pametno s vjerom i Božjom pomoći ići dalje naprijed", rekao je gradonačelnik Kolarek.

Kako je bilo na proslavi Tijelova u Prelogu možete pogledati u videu kojeg je izradio studio Vipro kao i fotografije u galeriji niže.

Slika Tijelovo u Prelogu 2021.