Proslava otajstva Kristova utjelovljenja – Božićna slavlja u varaždinskoj katedraliVARAŽDIN, 24. 12. 2022. - 6. 1. 2023.

Badnjak i Božić

Slavlje svetkovine Rođenja Gospodnjega u varaždinskoj katedrali započet će Misom bdijenja na Badnjak, 24. prosinca u 20 sati.
Misa polnoćka započet će točno u ponoć, kojom će predsjedati varaždinski biskup Bože Radoš.

Na sam dan Božića misna slavlja u varaždinskoj katedrali bit će u 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00 sati, a središnjim misnim slavljem u 11.00 sati predsjedat će biskup Radoš.

Štefanje

Drugog dana božićne osmine, na blagdan sv. Stjepana prvomučenika svete mise u varaždinskoj katedrali bit će u 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00 sati.

Tog dana biskup Bože Radoš predsjedat će misnim slavljem u župnoj crkvi svetog Josipa u Varaždinu na Banfici s početkom u 10.30 sati, gdje će se slavlju pridružiti članovi Društva distrofičara, invalida cerebralne i dječje paralize i ostalih tjelesnih invalida Grada Varaždina.

Volonteri Biskupijskog Caritasa

U srijedu, 28. prosinca, na blagdan Nevine dječice, na misnom slavlju u 18.30 sati također u župnoj crkvi svetog Josipa na Banfici okupit će se volonteri varaždinskoga Biskupijskog Caritasa.

Stara i Nova godina

U subotu, 31. prosinca, na Staru godinu biskup Bože Radoš predsjedat će zahvalnim misnim slavljem u 18 sati na završetku godine Gospodnje 2022.

Na svetkovinu Svete Bogorodice Marije, na Svjetski dan mira, prvi dan nove 2023. godine mons. Bože Radoš predsjedat će misnim slavljem u varaždinskoj katedrali s početkom u 11 sati.

Sveta Tri kralja

Blagoslov trikraljske vode bit će u varaždinskoj katedrali na početku misnog slavlja u četvrtak, 5. siječnja s početkom u 18 sati.

Na svetkovinu Bogojavljenja svete mise bit će po nedjeljnom rasporedu u 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00 sati. Varaždinski biskup Bože Radoš predsjedat će misnim slavljem u 11.00 sati.