Priključna ruta Marijanskog zavjeta za Domovinu od Molvi do Reke

Priključna ruta Marijanskog zavjeta za Domovinu od Molvi do RekeMOLVE – REKA, 28.6.2021.
Župa Uznesenja BDM Molve, priključna je ruta Marijanskog zavjeta za Domovinu. Tako je u hodočasničkom molitvenom hodu od Molva do Reke 28. lipnja sudjelovalo oko četrdeset vjernika župe Molve: mladi, obitelji i svi koji su se osjećali spremnima za molitvu, žrtvu, pjesmu, zajedništvo. Najmlađi hodočasnik imao je devet, a najstarija hodočasnica sedamdeset i sedam godina.

„Zahvalni smo Bogu i Majci Božjoj za svaki korak u ovih 27 km hoda, prolijevanja znoja, molitve i pjesme, za milosti i radost koju smo primili. Velika zahvala Bratovštini Marijanskog zavjeta, njezinom predsjedniku Anđelku Đereku, što nam je omogućila da smo mogli biti uključeni kao priključna ruta zavjeta za Domovinu i tajnici Bratovštine Marini Garić koja je dijelila s nama radost zajedništva. Hvala vlč. Davoru Šumandlu i vjernicima župe bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici koji su nas radosno dočekali i okrijepili osvježenjem kad su nam već tjelesne snage bile malaksale. Bogu hvala na molitvi i duhovnom zajedništvu s djecom, mladima i obiteljima koji su imali hrabrosti i vjere krenuti na ovo istinsko i pravo hodočašće. Dobri Bog neka našoj domovini podari svoj blagoslov, a Marija svojim zagovorom u životu prati sve njezine stanovnike“ poručuje o. Zdravko Tuba, župnik i gvardijan samostana Uznesenja BDM u Molvama.