Preminuo vlč. Stjepan Vorih, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupije

Preminuo vlč. Stjepan Vorih, umirovljeni svećenik Varaždinske biskupijeVARAŽDIN, 9. 5. 2023.
Okrijepljen svetim sakramentima, nakon kratke bolesti, u 87. godini života i 52. godini svećeništva, preminuo je blago u Gospodinu vlč. Stjepan Vorih, u ponedjeljak, 8. svibnja 2023. god.

Sprovodni obredi bit će u četvrtak, 11. svibnja, u 13.15 na Varaždinskom groblju, a sveta misa zadušnica nakon sprovoda u crkvi Dobroga Pastira u Varaždinu.

Vlč. Stjepan Vorih rođen je 20. studenoga 1936. god. u Zlogonju, u župi Višnjica, od oca Josipa i majke Ane r. Bukovec. Nakon osnovne škole u Višnjici i srednje trgovačke škole, započinje studij na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Zagrebu 1966. Po završetku studija biva zaređen za svećenika 29. lipnja 1971. u Zagrebu po rukama zagrebačkog nadbiskupa Franje Kuharića.

Svećeničku službu započinje kao kapelan u župi Bednja (od 1972.-1973.), a nakon toga je imenovan upraviteljem župe Bučica gdje ostaje do 1977. godine. Nakon smrti dugogodišnjeg bednjanskog župnika Antuna Ruganija imenovan je župnikom u Bednji gdje ostaje do rujna 2003. godine. Od rujna do prosinca 2003. godine vrši službu subsidijara u župi Lepoglava, a potom je imenovan župnikom u župi Vrbno gdje pastoralno djeluje slijedećih deset godina, do umirovljenja 2014. godine. Od 2015. godine do svoje smrti boravio je u Svećeničkom domu u Varaždinu.