Pismo biskupa Radoša svećenicima Varaždinske biskupije uz Božićni pohod obiteljimaVARAŽDIN, 15.12.2020.
Varaždinski biskup Bože Radoš uputio je svećenicima Varaždinske biskupije Uputu za božićni pohod obiteljima i blagoslov kuća, odgovarajući tako na mnogobrojna pitanja vjernika, ali i samih župnika kako u ovo vrijeme epidemije organizirati redoviti, tradicionalni susret svećenika i obitelji naših župa u obiteljskim domovima. Biskup u pismu izražava svoju odluku da se ove godine božićni pohod i blagoslov obitelji odgađa do daljnjega – do vremena korizme, te nadalje potiče svećenike na pridržavanje epidemioloških mjera, molitvu za zdrastvene djelatnike i sve pogođene korona virusom, kao i na osjetljivost za potrebite i siromašne: "Neka vam na srcu osobito budu siromašni, kako u vašoj župi, tako i drugdje. Preko župnog, biskupijskog i nacionalnog Caritasa konkretno pomognimo onima koji su u potrebi, neka se nitko ne osjeti osamljenim i napuštenim u svojoj neimaštini."