Mali tečaj kršćanstva - Kursiljo za odrasle održan u župi sv. Marije Magdalene u IvancuIVANEC, 14. - 17. 10. 2021.
Dvadeset i sedam novih polaznika je uvedeno u zajednicu Kursiljo u župi sv. Marije Magdalene u Ivancu nakon što je ondje održan Mali tečaj kršćanstva - Kursiljo za odrasle od 14. do 17. listopada, u prijateljskom ozračju  ispunjenom povjerenjem, jednostavnošću i iskrenošću. Osobita radost bila je što je tečaju prisustvovalo  mnogo mladih, osobito parova.

Program je predvodio vlč. Andrija Vrane koji je svojim bogatim životnim iskustvom,  duhovnošću i mudrošću pretočenima u jednostavnost i bliskost, govorio o važnosti našega odnosa s Bogom. Naglasio je kako je Bog uvijek tu za nas, samo mu se trebamo predati oslobođeni strahova i zemaljskih težnji za materijalnim, položajem, vlašću i mišljenjima koji nas često zarobljuju. Kroz zanimljive teme i meditacije, vlč. Andrija uvodio nas je u uspostavljanje i produbljivanje našega odnosa s našim Ocem te je pojašnjavao teme: Tko sam ja?, Milost, Kakav je Bog?, Vjera, ufanje i ljubav, Tko je Isus Krist?, Sakramenti s posebnim naglascima na sakramente ispovijedi i euharistije te posljednja tema, Duh Sveti.

Četverodnevni susret  protekao je ispunjeno, na veliko zadovoljstvo svih polaznika, osobito zahvaljujući nadahnutim i marljivim animatorima Kursiljo zajednice ivanečke Župe. Predano su i s puno pažnje animirali rad u grupama, organizirali događanja, brinuli o svim materijalnim potrepštinama, a neki od njih su izrekli i vlastita svjedočanstva koja su bila izuzetno dojmljiva i tijekom kojih su potekle mnogobrojne suze. Rektorica tečaja bila je prof. Štefanija Zagorščak koja je sve prisutne vodila kroz zanimljive i Duhom Svetim prožete aktivnosti. Polaznici su zahvalni Bogu što je tečaj održan i na svim plodovima koji su niknuli u mnogim srcima.

Srca polaznika prepuna zahvale, radosti i nadahnuća, vjerno predočuje i dojam jedne od polaznica tečaja.

„Cijelo vrijeme tečaja osjećala sam se jako lijepo i prihvaćeno. Možda ovo prihvaćeno jest i najvažnije. Kursiljo je zaista  popunio jednu potrebu za zajedništvom. Uklonio je mnoge prepreke, strahove i dvojbe s kojima sam dugo hodala. Ispravio je i kriva mišljenja. Ovo iskustvo bih svakako preporučila svakom čovjeku, bez obzira na bračni status. Nadam se da će zajednica Kursiljo proširiti i svoje djelovanje na one koji nisu u braku, a sami su i u potrebi su. Dragi Bog neka blagoslovi svakog čovjeka. Hvala svima, a najviše hvala našem nebeskom Ocu!“

Karlo Roginek

Slika Mali tečaj kršćanstva - Kursiljo za odrasle održan u župi sv. Marije Magdalene u Ivancu