Korizmeni koncert zbora mladih Varaždinske biskupije u varaždinskoj katedrali

Korizmeni koncert zbora mladih Varaždinske biskupije u varaždinskoj katedraliVARAŽDIN, 1.4.2023.
Zbor mladih Varaždinske biskupije, pod ravnanjem Damijana Turkovića i uz orguljašku pratnju mo. Višeslava Jaklina, održao je Korizmeni koncert pod nazivom "O, Isuse, daj mi suze" u varaždinskoj katedrali Uznesenja BDM u subotu uoči Cvjetnice, 1. travnja s početkom u 19 sati.

Prvi dio od petnaestak skladbi koje je izveo Zbor bile su hrvatske korizmene pjesme uz orguljsku pratnju, a drugi dio činile su pučke pjesme i napjev u a capella izvedbi.

Korizmeni koncert privukao je mnogobrojnu publiku koja je u ovom koncertu prepoznala priliku za molitveno, korizmenim pjesmama vođeno, razmatranje Kristove muke i smrti upravo uoči Nedjelje Muke Gospodnje – Cvjetnice. Koncertu su nazočili i varaždinski biskup Bože Radoš, umirovljeni biskup Josip Mrzljak, generalni vikar Antun Perčić te kanonik Stolnog kaptola Damir Bobovec.

Isti glazbeno-molitveni program Zbor mladih Varaždinske biskupije održat će na Cvjetnicu, 2. travnja s početkom u 19 sati u Župnoj crkvi svetog Nikole biskupa u Koprivnici.

Fotografije: Marko Kolarek