Koncert na orguljama, trombonu i trubi u Donjim Mostima

DONJI MOSTI, 6. 4. 2024.
Koncert na orguljama, trombonu i trubi održan je u župnoj crkvi svetog Benedikta opata u Donjim Mostima u subotu 6. travnja 2024.

Koncert su izveli prof Tomislav Bedenik na trubi, prof. Štefan Lesar na trombonu i župnik Župe Donji Mosti vlč. Miro Denac na orguljama. Izvodili su djela D. Germana, G.F. Handela, M. Lešćana, A. Caldara, J. Gallusa i F. Dugana.

Među brojnom publikom koja je uživala u koncertu bili su prisutni i dekan virovskog dekanata preč. Marijan Kovačić, župnik iz Kapele vlč. Goran Bužak, orguljar Alen Kvaternik koji je ujedno obnavljao orgulje u Donjim Mostima, ravnateljica glazbene škole u Bjelovaru prof. Nevenka Presečan Arvay.

Nakon koncerta, župnik je zahvalio svojim nekadašnjim školskim kolegama iz glazbene škole u Varaždinu, prisutnim gostima i publici te sve pozvao na domjenak na župnom dvoru gdje se nastavilo ugodno druženje izvođača, gostiju i publike.

Župa Donji Mosti