EMAUS SVEĆENIKA ŠTRIGOVSKOG DEKANATA

EMAUS SVEĆENIKA ŠTRIGOVSKOG DEKANATAPLETERJE, 16. 5. 2022.
U ponedjeljak 16. svibnja svećenici štrigovskog dekanata sa đakonom Andrijom Botkovićem posjetili su Kartuziju u Sloveniji u Pleterju.
Izlet je započeo u Nedelišću gdje ih je dočekao autobus. U ugodnoj vožnji autobusom do Pleterja u Sloveniji vladala je opuštena atmosfera uz razgovor i molitvu.
Po dolasku u Pleterje. Najprije je bio razgled vanjskog muzeja koji prezentira život ljudi u starijim kućama kako je nekad to izgledalo.
Zatim se išlo do porte gdje ih je dočekao portir te proveo kroz gotičku crkvu u kojoj je bio prikazan film o Kartuziji.
Poslije filma ih je dočekao ekonom koji je malo progovorio o vinogradarstvu te je bila mogućnost kušanja vina.
Imali su svećenici veliku milost da su mogli susresti jednog kartuzijanca, koji je inače iz Amerike došao ovdje u Kartuziju u Pleterje.
Poslije Pleterja bila je prigodna okrepa nakon koje su se sevećnici vratili u svoje župe.

Tekst: vlč. Ivan Herceg
Foto: vlč. Mario Križanac