Caritas Župe sv. Jakoba ap.st. Prelog obilježio trideset godina djelovanja

Caritas Župe sv. Jakoba ap.st. Prelog obilježio trideset godina djelovanjaPRELOG, 26.5.2022.
Župa sv. Jakoba u Prelogu te cijeli Prelog, već su trideset godina bogatiji za Caritas Župe sv. Jakoba Prelog. Župni Caritas Sv. Jakoba st. ap. Prelog registriran je 27.5.1992. godine od strane Zagrebačke nadbiskupije s ciljem raspodjele humanitarne pomoći za vrijeme Domovinskog rata. Nakon završetka rata crkva ne namjerava gasiti registrirane Caritase već vidi njihovo djelovanje u mirnodopskim uvjetima, kao pomoć i prva ruka siromašnima, starima, obiteljima s više djece, djeci s posebnim potrebama i sl.

Vođen takvom idejom župnik Antun Hoblaj šalje 1995 godine 3 volonterke u Varaždin na edukaciju za vođenje Župnih Caritasa. Odslušana su dva stupnja edukacije i 1996. godine u Župi sv. Jakoba u Prelogu, započinje organizirano caritativno djelovanje. Već niz godina voditeljica Caritasa Župe sv. Jakoba je Marija Mesmar, okupljajući brojne vrijedne članice Caritasa. Uz zahvalu članicama Caritasa za trideset godina vrijednog rada, u crkvi sv. Jakoba u Prelogu, u četvrtak 26. svibnja, služena je sveta misa, koju je predvodio mons. Antun Perčić, generalni vikar i predsjednik Caritasa Varaždinske biskupije, dok je riječi zahvala članicama Caritasa uputi župnik Župe sv. Jakoba ap. st. iz Preloga, Antun Hoblaj.

Izvor: Župa Prelog