Blagoslov vozila u Kotoribi uz akciju "MIVA"

Blagoslov vozila u Kotoribi uz akciju "MIVA"KOTORIBA, 23. 7. 2023.
Minule je nedjelje, 23. srpnja 2023. u kotoripskoj župi Sedam Žalosti Blažene Djevice Marije i Svetog Križa održan blagoslov vozila koji povezujemo uz spomendan Sv. Kristofora, a ujedno je prikupljen milodar namijenjen za pomoć misionarima u nabavci prometnih sredstava.

Župnik Ivan Kljunić upoznao je vjernike s velikom misijskom zadaćom kroz koju MIVA (Misijska vozila) spašavaju živote, pomažu u liječenju, umanjuju siromaštvo kroz distribuciju namirnica i potrepština te omogućuju bolji pristup obrazovanju djeci i mladima.

Bila je to i prigoda za zahvalu Bogu svih vozača i drugih sudionika u prometu za sretno prijeđene kilometre uz molitvu da sve nas, kao i misionare, Božja providnost upravlja plemenitim i sigurnim životnim putevima.
D. Š.